Strona główna Bez kategorii Wiceprezydent w Platformie Obywatelskiej

Wiceprezydent w Platformie Obywatelskiej

20

Szymon Chojnowski, powołany przez prezydent Beatę Moskal-Słaniewską na drugiego zastępcę prezydenta Świdnicy, został członkiem Platformy Obywatelskiej. Deklarację członkowską złożył jeszcze w grudniu 2014 r. Jak przyznaje poseł Robert Jagła, ten fakt miał związek z powierzeniem funkcji wiceprezydenta.

 Szymon Chojnowski

Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy

Chojnowski dotychczas nie był związany z żadną partią, przez krótko działał w Świdnickim Forum Rozwoju, z którego list bez powodzenia startował w wyborach do Rady Miejskiej Świdnicy. Po wyborach zrezygnował z udziału w stowarzyszeniu. W grudniu złożył deklarację członkowską do PO i został przyjęty. – Ma to związek z powierzeniem mu funkcji zastępcy prezydenta. Prowadziliśmy na ten temat rozmowy – przyznaje poseł Robert Jagła, szef powiatowych struktur Platformy w powiecie świdnickim.

Przypomnijmy. Platforma Obywatelska w wyborach poparła Wojciecha Murdzka ze Wspólnoty Samorządowej. Mimo bardzo słabego wyniku wyborczego (w mieście trzy mandaty, w powiecie cztery) partia współrządzi  w Świdnicy i powiecie świdnickim. Po przegranej Murdzka PO zmieniła sojusze. W mieście poparła zwycięską prezydent z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i otrzymała stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej dla swojego członka, Jana Dzięcielskiego. W powiecie za udział w koalicji z SLD, PSL, Wspólnym Powiatem i Razem dla Powiatu otrzymała stanowisko starosty, które objął Piotr Fedorowicz.

/asz/

Poprzedni artykułZmiany personalne w ŚOK i MZN
Następny artykułBronią szkoły przed likwidacją