Strona główna Wydarzenia Żarów Sto lat pani Julii z Pożarzyska

Sto lat pani Julii z Pożarzyska

1

Koniec ze śpiewaniem 100 lat. Od 15 stycznia mieszkance Pożarzyska wypada już śpiewać… 200 lat. Urodziła się 15 stycznia 1915 roku w Lipnicy Dolnej, w okolicach Bochni. W 1946 roku przeprowadziła się do Pożarzyska. Julia Strugała w niedzielę, 18 stycznia w obecności rodziny, przyjaciół i znajomych świętowała setne urodziny.

 Sto lat

Pani Julia jest pogodna i energiczna, ale jak przyznaje, recepty na długowieczność nie ma. Chętnie ogląda telewizję, codziennie czyta gazety, bo lubi wiedzieć, co się dzieje w kraju i na świecie. – Ciocia dzisiaj otrzymała tyle listów gratulacyjnych i wszystkie chętnie je przeczyta. A trzeba dodać, że nie potrzebuje do tego okularów. Ma doskonały wzrok – mówi o dostojnej jubilatce jej rodzina. Mimo trudów długiego życia wciąż tryska humorem i cieszy się dobrym zdrowiem. Przez większość swojego życia pracowała na roli.

 Dostojna jubilatka z uśmiechem przyjmowała życzenia i kwiaty. Najpierw była uroczysta msza święta, a potem moc życzeń od burmistrza Leszka Michalaka, sołtysa i Rady Sołeckiej, rodziny i przyjaciół. Życzenia urodzinowe pani Julii przesłali również premier Ewa Kopacz i wojewoda dolnośląski Tomasz  Smolarz.

 Magdalena Pawlik

Poprzedni artykułCzołówka na 35-tce [FOTO]
Następny artykułBudżet obywatelski zostaje