Strona główna Wydarzenia Świebodzice Rekordowe Świebodzice

Rekordowe Świebodzice

1

Podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  Świebodzice uzbierały ponad 53 tysiące złotych – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

WOŚP Świebodzice

– Świebodziczanie mają wielkie serca, dziękujemy, jesteście niesamowici! – cieszyła się szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP Zofia Marek, gdy już było wiadomo, jaka będzie kwota tegorocznej zbiórki. W 2014 roku było 46,6 tys. zł, teraz udało się mocno przekroczyć 50 tysięcy. 23. Finał WOŚP w Świebodzicach był jak zawsze imprezą bogatą w wydarzenia, gromadzącą całe rodziny i mnóstwo młodzieży, bo to właśnie świebodzicka młodzież jest siłą napędową Orkiestry. 114 wolontariuszy kwestowało na ulicach miasta już od rana, mimo, że pogoda była nieciekawa a silny wiatr raczej odstraszał od spacerów.

Finał rozpoczęły występy maluchów ze świebodzickich przedszkoli, później prezentowały się dzieci i młodzież ze szkół, nie zabrakło także występów utalentowanej młodzieży z Miejskiego Domu Kultury. Gwiazdami tegorocznego Finału był Zespół Estradowy Krąg oraz No business & blues band. Występom towarzyszyły kiermasze z pysznymi, domowymi wypiekami, grochówką, sałatkami,; dla najmłodszych było orkiestrowe malowanie twarzy, strzelanie z łuku i wiele innych atrakcji. Ważnym elementem świebodzickiego Finału jest zbiórka krwi, prowadzona przez Klub Honorowych Krwiodawców w Świebodzicach. Udało się zebrać jeszcze więcej krwi, niż w zeszłym roku – 17 litrów, które oddało 37 osób. Wśród nich były osoby, które zdecydowały się po raz pierwszy podzielić bezcennym lekiem.

Najwięcej emocji jak zawsze przyniosła licytacja podarunków, przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Tu także padł rekord – zebrano 11,5 tys. zł. Do wylicytowania było wiele atrakcyjnych przedmiotów, ale także przeloty samolotem na naszym lotnisku, co stanowiło szczególną atrakcję tegorocznej licytacji.

Tuż przed oficjalnym otwarciem na stadionie MKS Victorii rozegrano jeszcze orkiestrowy mecz pomiędzy AZS PWSZ Wałbrzych a naszym miejskim klubem MKS Victoria.

Impreza zakończyła się tradycyjnym Światełkiem do Nieba, a we wspólnym graniu wzięło udział mnóstwo mieszkańców naszego miasta, serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie. Świebodzicka Orkiestra gra już 14 lat.

 

 

Poprzedni artykułGranaty pod dachem
Następny artykułAmfetamina w piwnicy