Strona główna Bez kategorii Prezydent odpowiada na zarzuty w sprawie obwodnicy

Prezydent odpowiada na zarzuty w sprawie obwodnicy

33

Podczas weekendu były prezydent, a obecnie radny powiatowy Wojciech Murdzek zaapelował do mieszkańców o włączenie się w akcję poparcia dla budowy obwodnicy miasta. Obecnym władzom zarzucił brak działań. Prezydent Beata Moskal-Słaniewska odpowiada na zarzuty.

obwodnica2

Świdnica na razie doczekała się małej, 3 kilometrowej obwodnicy. Na zdjęciu prace w 2011 roku.

Czytaj więcej o apelu Wojciecha Murdzka...

Komunikat Urzędu Miejskiego w Świdnicy:

Nieprawdą jest, jak sugeruje Wojciech Murdzek, że obecne władze Świdnicy i koalicja SLD-PO nic nie robią na rzecz budowy obwodnicy naszego miasta. Właściwe kroki w tej sprawie zostały poczynione tuż po objęciu prezydentury przez Beatę Moskal-Słaniewską, w pierwszej połowie grudnia 2014. Wtedy to odbyło się m.in. spotkanie z posłami ziemi świdnickiej Teresą Świło i Robertem Jagłą, którego tematem był lobbing w rządzie polskim na rzecz obwodnicy świdnickiej.

Ponadto 16 grudnia ub. roku prezydent Beata Moskal-Słaniewska wystosowała pismo w sprawie budowy obejścia południowo-zachodniego miasta Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35 do Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz, apelując o dopisanie budowy obwodnicy Świdnicy do listy zadań inwestycyjnych Programu, planowanych do realizacji w perspektywie finansowej UE 2014-2020. Pisma w tej sprawie do premier Kopacz zostały przekazane również za pośrednictwem posłów Teresy Świło i Roberta Jagły. – Podobne pismo, którego celem był apel w sprawie budowy obwodnicy Świdnicy wystosowaliśmy również  także do minister infrastruktury i rozwoju infrastruktury Marii Wasiak – informuje wiceprezydent Marek Suwalski.

W miniony piątek, 9 stycznia, prezydent Beata Moskal-Słaniewska wraz ze swoim zastępcą Markiem Suwalskim spotkała się we Wrocławiu z wicemarszałkiem Jerzym Michalakiem oraz Wojciechem Zdanowskim , dyrektorem Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Przedmiotem spotkania była infrastruktura drogowa Świdnicy, w tym szczególnie obwodnica. Podczas spotkania wicemarszałek zapewnił, że sprawę świdnickiej obwodnicy traktuje priorytetowo i Urząd Marszałkowski włączy się formalnie w sprawę.

– Zdumiewające jest, że Wojciech Murdzek i Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej  zarzucają opieszałość i zaniechania komuś, kto zaledwie miesiąc temu przejął po nim zarządzanie Świdnicą, skoro przez 12 lat będąc prezydentem Świdnicy i mając sprzyjającą sytuację (koalicję z ugrupowaniem rządzącym Polską), nie był w stanie doprowadzić do budowy tej ważnej dla miasta drogi. Niemniej jednak cieszę się, że podjął działania w tej sprawie teraz i w ramach trwających konsultacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 zachęca mieszkańców Świdnicy do podpisania apelu w sprawie budowy obwodnicy świdnickiej. Ja także zachęcam mieszkańców do podpisywania się pod tym dokumentem i chcę uspokoić ich oraz Pana Wojciecha Murdzka, że nie są to jedyne działania, jakie w tej sprawie prowadzimy – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

 

Poprzedni artykułMarcin Morawski trenerem Polonii-Stali!
Następny artykułFilip detronizuje Jakuba. Świdnica 2014 w liczbach