Wszystko co ma z nimi związek jest ściśle tajne. Nikt nie wie nawet, ilu ich jest. Na pewno niewielu, bo do tego elitarnego grona niełatwo się dostać. O tym gdzie byli i jakie wykonywali zadania, nie wiedzą często nawet najbliżsi.
Snajperzy Jednostki Specjalnej GROM to najbardziej tajemnicza grupa polskich żołnierzy. Dziennikarzowi Tomaszowi Marcowi udało się przekonać kilku z nich, żeby opowiedzieli między innymi o „zimnym strzale”, „pierwszej selekcji”, zatrzymaniu „Rzeźnika” i odległości, z jakiej są w stanie precyzyjnie trafić w kwadrat wielkości ludzkiego oka.




![Kierowca zasłabł, doszło do zderzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-dw-382-1-100x75.jpg)

![Policjanci ze Świdnicy pomogli w pilnym transporcie krwi [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/policja-transport-krwi-100x75.jpg)



