Strona główna Bez kategorii O jedność chrześcijan

O jedność chrześcijan

1

„Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«” – pod tym hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tym razem materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Brazylii.

kosciol

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

Również Świdnica i Witoszów Dolny będą w tym roku miejscami wspólnej modlitwy. Już w niedzielę 11 stycznia  w Witoszowie Dolnym o godz.12.00 podczas mszy św. homilię wygłosi biskup elekt Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelickiego Waldemar Pytel.

Tego samego dnia, w niedzielę 11 stycznia  popołudniu  o godz.17.00 w Kościele Pokoju nabożeństwo w porządku Kościoła Ewangelickiego podczas którego homilię wygłosi biskup Ignacy Dec. Uczestnicy w szczególny sposób będą modlić się o pokój .

Natomiast w sobotę 17 stycznia o godz.17.00 odbędzie się ekumeniczna modlitwa w świdnickiej cerkwi prawosławnej pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zakończą uroczyste Nieszpory w świdnickiej katedrze w niedzielę 25 stycznia o godz.17.00.

Warto dodać, że ekumenizm to działalność na rzecz pojednania chrześcijan. To dialog różnych wyznań oraz próba wzajemnego zrozumienia. Ekumenizm to postawa pełna tolerancji i szacunku wobec bliźnich oraz ich tradycji religijnych.

Poprzedni artykułJarosław Lato nie jest już trenerem Polonii-Stali Świdnica
Następny artykułUwaga! Okradają „na policjanta”