Strona główna Bez kategorii Maturalny polonez na Rynku

Maturalny polonez na Rynku

3

Nauka jest najważniejsza, ale szczęściu trzeba też trochę pomóc. Powodzenie na najważniejszym egzaminie ma zapewnić wspólnie odtańczony na świdnickim Rynku polonez. Kilkaset par tegorocznych maturzystów stanie do tańca 15 stycznia w samo południe. To już jedenasty taki taniec.

Polonez Świdnicki 2014__22

Pomysł zainicjował i koordynuje Zespół Szkół Mechanicznych, wspierany przez Marię i Wojciecha Skiślewiczów, choreografów Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” oraz Świdnicki Ośrodek Kultury. Na parkiecie pod gołym niebem staną uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu i można się spodziewać, że pierwsze pary poprowadzą starosta oraz prezydent miasta. Piotr Fedorowicz i Beata Moskal-Słaniewska nad Polonezem Maturzystów objęli patronat.  Obok maturzystów zatańczą także dyrektorzy szkół i nauczyciele. Par może być, podobnie jak przed rokiem, aż 500.

Wszystkich świdniczan organizatorzy zapraszają do kibicowania przyszłym maturzystom na 100 dni przed egzaminami. XI Polonez Maturzystów zabrzmi na świdnickim Rynku w czwartek, 15 stycznia o godzinie 12.00.

/red./

Poprzedni artykułTłok w tabeli świdnickiej halówki
Następny artykułJak pozyskac środki z UE?