Strona główna Bez kategorii Jak zagrała Wielka Orkiestra?

Jak zagrała Wielka Orkiestra? [VIDEO]

2

Nie wiadomo jeszcze, czy uda się pobić ubiegłoroczny rekord. W 2014 roku trzy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrały w Świdnicy ponad 70 tysięcy złotych. W tym roku swoje siły połączyły Świdnicki Ośrodek Kultury i Galeria Świdnicka, osobno grała lokalna telewizja. Do puszek pierwszego sztabu trafiło ponad 33,5 tysiąca złotych.

WOŚP 3

23.Finał WOŚP został po raz pierwszy zorganizowany wyłącznie w Galerii Świdnickiej. Na scenie zaprezentowały się liczne zespoły i wokaliści, w pasażu można było obejrzeć wspaniałe motocykle świdnickiego klubu Rider, broń Drużyny Braci, pokazy pierwszej pomocy, przygotowane przez PCK. Nie zabrakło zajęć dla najmłodszych. Przez całe popołudnie Violetta Sobczak i Grzegorz Godula prowadzili licytacje cennych fantów. Najwięcej – 700 złotych – udało się uzyskać za lot balonem, podarowany przez Krzysztofa Zaparta. Dzięki licytacjom konto orkiestry wzbogaciło się o 4 800 złotych. W 79 puszkach sztabu ŚOK i Galerii Świdnickiej było 33 669,91 zł, 34 euro i 14 dolarów. Nie ma jeszcze informacji o wynikach uzyskanych przez sztab lokalnej telewizji.

Aktualizacja: Sztab lokalnej telewizji uzyskał z licytacji 8 210 zł, ze zbiórki ok. 17 tysięcy złotych.

Wielka Orkiestra w tym roku zagrała na rzecz pediatrii i onkologii dziecięcej oraz  opieki medycznej seniorów.

UWAGA! Podczas finału w Galerii Świdnickiej znaleziono akumulator do kamery. Więcej o zgubie pod numerem tel. 676 466 652.

Poprzedni artykułBez seta w meczu z PLKS-em
Następny artykułGranaty pod dachem