Strona główna Bez kategorii Dwa dni z hip-hopem

Dwa dni z hip-hopem

2

Wielka Rapsodia Świdnicka w tym roku potrwa 2 dni. 30 i 31 stycznia w Klubie Bolko na fanów hip-hopu czekać będzie wiele wydarzeń. Oprócz zapowiadanej wcześniej bitwy freestyle i koncertu Mielzky’ego, będzie można zobaczyć też Modulators i Zgas-a.

Modulators_foto01

Piątek 30 stycznia rozpocznie się scratch sesją, podczas której swoje umiejętności będą mogli zaprezentować turntabliści. Będzie to też okazja do spróbowania swoich sił na gramofonach lub podpatrzenia jak radzą sobie z tym inni. Kolejne elementy tego wieczoru to pokazy tańca grup ze Świdnicy, Świebodzic i Wrocławia oraz showcase DJ’ów zaproszonych przez Slime’a – mistrza Polski turntablistów. Na zakończenie pierwszego wieczoru wystąpią Modulators – grupa DJ’ska pod wodzą Eproma, której album „Insert Coin” wydany przez Asfalt Records to podróż do lat 90-tych, gdzie scratche były na porządku dziennym i znajdowały się w każdym szanującym się kawałku hip hopowym.

Zapraszamy do obejrzenia teledysku Modulators do utworu „3 DJ’s”

W sobotę 31 stycznia głównym wydarzeniem będzie bitwa freestyle, eliminacje do której rozpoczną się o 17:00 (obowiązuje wcześniejsza rejestracja mailowa!). Podobnie jak w roku ubiegłym, główną nagrodą w bitwie jest 500 zł. W roli headlinera wystąpi Mielzky a w przerwach między kolejnymi etapami bitwy będzie można zobaczyć występy Zgas-a – dwukrotnego Mistrza Polski Beatboxu. Zgas zasiądzie również w jury bitwy, gdzie towarzyszyć mu będzie Madział – świdnicki hip-hopowiec, uczestnik Wielkiej Bitwy Warszawskiej i Wojny o Wawel. Podkłady muzyczne do bitwy zagra na żywo zespół Aplaindygo. Przewidziano też open mic przed rozpoczęciem i po zakończeniu bitwy.

Bilety dwudniowe w cenie 20 zł można kupić w Informacji Turystycznej w Świdnicy oraz sieci Ticketpro (m.in. on-line, sklepy Empik, Mediamarkt i inne). Od 30 stycznia bilety będą kosztować 30 zł. Ilość biletów jest limitowana do 250 sztuk. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia (m.in. zapisy do bitwy) można znaleźć na stronie organizatora – Świdnickiego Ośrodka Kultury

Poprzedni artykułZagrają więcej niż o „cztery” punkty
Następny artykułPożegnanie Joanny Girej