Strona główna 112 Dożywocie za podpalenie człowieka?

Dożywocie za podpalenie człowieka?

0

Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko tymczasowo aresztowanemu 23-letniemu mieszkańcowi Świdnicy – Michałowi B., któremu zarzucono zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 56-letniego mężczyzny, znajdującego się w znacznym stanie nietrzeźwości,  poprzez oblanie jego ciała łatwopalnym płynem (podpałką do grilla), a następnie podpalenie.

sad1

Do zdarzenia doszło w dniu 10 sierpnia 2014 r. w godzinach porannych, przy ulicy Wrocławskiej w Świdnicy, w okolicach sklepu spożywczego, gdzie pokrzywdzony  spożywał alkohol razem z napotkanymi Michałem B. i 22-letnim Kamilem W. Młodzi mężczyźni sprowokowali pokrzywdzonego do wypicia na raz półlitrowej butelki wódki, w wyniku czego ten stracił przytomność i przewrócił się. Wówczas Michał B. oblał leżącego pokrzywdzonego podpałką do grilla, którą  kupił w pobliskim sklepie i podpalił. Kiedy ciało pokrzywdzonego zaczęło płonąć obaj mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia.

W następstwie zachowania oskarżonego pokrzywdzony doznał oparzeń III stopnia około 50% powierzchni ciała i oparzenia dróg oddechowych. Pomimo wdrożenia specjalistycznego leczenia pokrzywdzony zmarł w szpitalu w dniu 31 sierpnia 2014r.

Michał. B. i Kamil W. zostali zatrzymani przez Policję jeszcze w dniu 10 sierpnia 2014r. Obaj byli nietrzeźwi (około 1,5 promila alkoholu we krwi).

Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Kamila W. prokurator oskarżył o nieudzielania pomocy pokrzywdzonemu, znajdującemu się w  położeniu grożącym niebezpieczeństwem utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa zostanie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Świdnicy.

 

Poprzedni artykułRuszają zapisy do Coca-Cola Cup 2015
Następny artykułPo roku doczekali się wypłat