Strona główna Polityka Apel o obwodnicę trafi do ministra

Apel o obwodnicę trafi do ministra

17

3670 osób podpisało się pod petycją do minister infrastruktury o wpisanie obwodnicy Świdnicy na listę  Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. W akcję zaangażowały się m.in. władze miasta i posłowie ziemi świdnickiej.

obwodnica2

-W imieniu prezydent Beaty Moskal – Słaniewskiej dziękujemy mieszkańcom Świdnicy i okolic za te wszystkie głosy, wsparcie oraz włączenie się w naszą akcję. Osobiście przekażemy państwa podpisy do pani minister – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta, który w piątek, 30 stycznia  wraz z poseł Teresa Świło weźmie udział w konferencji konsultacyjnej dotyczącej projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, organizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Kilkunastokilometrowa obwodnica pozwoliłaby niemal zupełnie wyeliminować ruch ciężarowy z centrum Świdnicy. Na budowę potrzeba ok. 500 milionów złotych. Siła projektu jest gotowa dokumentacja. Niestety, przez ostatnie kilkanaście lat obwodnicy nie udawało się wprowadzić do narodowego programu budowy dróg krajowych. Nie znalazła się także w kontrakcie terytorialnym dla Dolnego śląska, dzięki któremu w województwie będą realizowane inwestycje z udziałem środków krajowych i unijnych. Bez pomocy z zewnątrz miasto nie ma szans na samodzielne podjecie budowy.

/red./

Poprzedni artykułPałac do krytyków: Jesteście durniami
Następny artykułWygraj bilety na mecz ŚKPR-u