Strona główna Temat dnia Wigilia Wszystkich Świdniczan z aniołami

Wigilia Wszystkich Świdniczan z aniołami [FOTO/WIDEO]

4

Zamiast tradycyjnego przedstawienia – parada z imponującymi aniołami, które przyjechały wraz z Teatrem Żywym z Bielawy. Po raz ósmy świdniczanie spotkali się na Rynku, by świętować wigilię wszystkich mieszkańców.

Świdnicka Kolęda (6)

W niedzielny wieczór nie było przygotowywanej od lat przez gminę Świdnica  historii o narodzeniu Jezusa, ale w zamian anioły pod wodzą św. Mikołaja przeszły w paradzie po Rynku, a później zaprosiły do wspólnej zabawy najmłodszych mieszkańców Świdnicy. Jak co roku harcerze serwowali barszczyk, a komendant Hufca ZHP Świdnica Piotr Pamuła przyniósł na Rynek Betlejemskie Światło Pokoju, którym podzielił się z parlamentarzystami, duchownymi i samorządowcami. Życzenia składali prezydent Świdnicy Beta Moskal-Słaniewska, biskup katolicki Ignacy Dec, biskup ewangelicki Waldemar Pytel, pastor Kościoła Zielonoświątkowego Dariusz Suszek, wicestarosta Zygmunt Worsa, wicewójt gminy Świdnica Zbigniew Kanicki i posłowie Teresa Świło oraz Robert Jagła. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem i tradycyjnych kolę, wyśpiewanych przez zespół Jubilat.

Mimo że pogoda jest raczej jesienna, świdnickiemu Rynkowi jak zwykle nie brakowało świątecznej atmosfery. Wspólna wigilia zakończyła Świdnicką Kolędę i świąteczny jarmark.

Poprzedni artykułNa podwójnym gazie
Następny artykułWygraj kosmetyki Resibo [KONKURS]