Strona główna Bez kategorii Romek i Julka na punkowo

Romek i Julka na punkowo [FOTO/WIDEO]

8

Była „Sztuka, ach sztuka”, „Fioletowa krowa”, „Romanse i papierosy” , „Nasza trzecia be”, teraz nadszedł czas na nowa odsłonę najsłynniejszej love story w historii. Grupa Dorosłych Aktorów przygotowała kolejną premierę  – „Romek i Julka 1983″  w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego. Świdniccy aktorzy amatorzy po rocznej przerwie wrócili na deski teatru miejskiego w Świdnicy i ponownie dali popis swoich umiejętności.

Romek i Julka__19_1

Sala teatralna w dniu premiery pękała w szwach. A na finał wszyscy widzowie artystów oklaskiwali na stojąco. Osadzona w kontekście lat 80. akcja uzmysławia, że był to trudny czas ścierania się opozycyjnych grup: „Czerwonych” z „Białymi” o pryncypia, w tym o miłość, prawdę, poczucie godności itp.

Realizując ambitne hasło naszych czasów „sztuka bliżej człowieka”, Grupa Dorosłych Alchemii  teatralnej zaprosiła do obejrzenia wyimków z dramatu autora, co prawda, zagranicznego, ale poddanego śmiałym i bezkompromisowym przeróbkom naszych zdolnych, rodzimych twórców. Napuszony tytuł dramatu niejakiego Szekspira „Romeo i Julia” ustępuje więc miejsca jakże swojsko brzmiącemu „Romek i Julka”, bo dorośli aktorzy chcą mówić ludzkim językiem o bohaterach, z którymi każdy mieszkaniec miast i wsi  może się utożsamić. I ten zamierzony cel udało się osiągnąć.

Reżyser ruchu: Tomasz Dajewski
Aranżacje muzyczne: Dariusz Jaros
Scenografia: Robert Kukla

Wystąpili: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Gosia Kępa, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz,  Alicja Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

Wszystkich, którym nie udało się dostać zaproszeń na premierę, Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne spektakle „Romka i Julki”: 8.12.2014, godz.19.00 i 13.12.2014, godz.18.00, bilety w cenie 10 zł, sprzedaż Informacja Turystyczna, ul. Wewnętrzna 2, rezerwacja telefoniczna 748520290.


Poprzedni artykuł„Mały Mistrz” w SP 6 w Świdnicy
Następny artykuł„Nie szykowałem planu awaryjnego” [Wywiad z Wojciechem Murdzkiem]