Strona główna Bez kategorii Rada Miejska Świdnicy z nowymi sojuszami

Rada Miejska Świdnicy z nowymi sojuszami

104

Sojusz Lewicy Demokratycznej, Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość – to trzon nowej koalicji w Radzie Miejskiej Świdnicy. O 14.00 rozpoczęła się pierwsza sesja kadencji 2014-2018. Pojawiła się Beata Moskal-Słaniewska, która oficjalnie stery w mieście obejmie w poniedziałek, 8 grudnia. Dzisiaj wybrany został nowy przewodniczący Rady Miejskiej.

Sesja Rady Miejskiej w Świdnicy (6)

Obrady prowadzili radny senior Janusz Szalkiewicz i radny junior Jan Jaśkowiak. Nowa Rada Miejska została wybrana podczas głosowania 16 listopada. Ślubowanie złożyli:

Rada  Miejska w Świdnicy:

Wspólnota Samorządowa:

Grażyna Ciążeńska

Albert Gaszyński

Lesław Podgórski

Zofia Skowrońska-Wisniewska

Grażyna Sławińska-Gąska

Krzysztof Lewandowski

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Rafał Fasuga

Jan Górski

Janusz Szalkiewicz

Mariusz Kuc

Józef Daleszyński

Platforma Obywatelska:

Magdalena Rumiancew-Wróblewska

Jan Dzięcielski

Krzysztof Grudziński

Prawo i Sprawiedliwość:

Ewa Wawrzyniak

Mariusz Barcicki

Dariusz Sienko

Świdnickie Forum Rozwoju:

Marcin Paluszek

Marek Marczewski

KWW Jana Jaśkowiaka

Jan Jaśkowiak

KWW mieszkańców okręgu nr 7 w Świdnicy

Janusz Solecki

KWW Andrzeja Protasiuka

Andrzej Protasiuk

KWW Wiesława Żurka

Wiesław Żurek

Podczas obrad zostali zgłoszeni kandydaci na przewodniczącego Rady Miejskiej – Jan Dzięcielskiego z PO i Krzysztof Lewandowski z WS. Zgłoszony przez Lewandowskiego Mariusz Barcicki nie wyraził zgody. Radni wybrali Jana Dzięcielskiego (nadleśniczy świdnicki). Podczas pierwszej sesji nie zostali wybrani wiceprzewodniczący. Ten wybór zależy od ostatecznego ustalenia koalicji. Jak twierdzi prezydent-elekt Beata Moskal-Słaniewska, jest w stanie zebrać konieczną do sprawnego rządzenia większość radnych. Rządząca przez 12 lat Wspólnota Samorządowa podobnie jak w powiecie, w mieście pozostanie w opozycji.

Ustępujący prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek pogratulował radnym, którzy – po raz pierwszy – wybrani zostali w okręgach jednomandatowych. – Życzę, by spełniali państwo oczekiwania mieszkańców i wsłuchiwali się w ich potrzeby – mówił prezydent Murdzek. Pogratulował również Beacie Moskal-Słaniewskiej, która zdobyła najwięcej głosów w II turze wyborów prezydenckich i podkreślił: – Zostawiam miasto w dobrej kondycji. Mam nadzieję, że dzięki mądrym decyzjom mieszkańcy będą zadowoleni z rozwoju miasta. Okazji do współpracy na różnych płaszczyznach będzie dużo, a dziś dziękuję tym, z którymi przez ostatnie lata współpracowałem. Kawał dobrej historii za nami. Myślę, że z dumą i podniesionym czołem mogę spotykać się z mieszkańcami. Życzę sukcesów świdniczanom i Świdnicy.

/asz/

Poprzedni artykułNowa koalicja w nowej Radzie Powiatu
Następny artykułWyniki powiatowych lig halowych