Strona główna Bez kategorii Prawie 15 milionów dla bezrobotnych

Prawie 15 milionów dla bezrobotnych

17

A dokładnie 14 milionów 777 tysięcy złotych udało się w 2014 roku pozyskać na aktywne formy wspierania osób bezrobotnych z powiatu świdnickiego. – Różnymi formami pomocy objętych zostało blisko 3 tysiące bezrobotnych, między innymi około 750 osób skorzystało ze stażu a blisko 300 zostało przeszkolonych – wylicza Tadeusz Kotlarski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

pup

Zdjęcie archiwalne

Do wykorzystania zostały ostatnie pieniądze z programu aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w wieku 30-50 lat. Beneficjenci mogą się ubiegać o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub doposażenie miejsca pracy. Więcej na stronie PUP. – Jest jeszcze możliwość skorzystania z wprowadzonego w tym roku programu bonów dla bezrobotnych, ale większość środków już została wydana – mówi dyrektor. – To wynika m.in. z konieczności zamknięcia rozliczeń do końca roku. Mam jednak nadzieję, że podobnie jak w 2014, w następnym roku już na początku stycznia będziemy wiedzieli, ile pieniędzy otrzymamy i jak najszybciej ruszymy z naborem wniosków.

Świdnicki PUP pozykał z Funduszu Pracy 3.501.400 zł, program finansowanego z Europejskiego Funduszu Spolecznego 8.390.600 zł, z rezerwy MPiPS 1.483.500 zł i z projektu konkursowego „Aktywny powrót” 1.401.500 zł. W sumie o 1 milion 590 tysięcy złotych więcej niż w 2013 roku.

Jak pokazują statystyki rynku pracy, mijający rok był zdecydowanie lepszy od poprzedniego. W październiku liczba zarejestrowanych bezrobotnych była najniższa w całym roku i wyniosła 6 413 osób. Dla porównania w tym samym miesiącu 2013 bezrobotnych było 7 778, a wiec o prawie półtora tysiąca osób więcej. Stopa procentowa dla naszego powiatu  wynosi 10,8% i jest o 0,5 % niższa niż w skali kraju. – Tak dobry wynik to przede wszystkim zasługa ożywienia gospodarczego, rozwoju lokalnych i dolnośląskich firm – dodaje Tadeusz Kotlarski.

/asz/

 

 

Poprzedni artykułŚwiąteczne oświetlenie – powalcz o nagrody!
Następny artykułWyniki powiatowych lig halowych