Strona główna Bez kategorii Budowa pogotowia na finiszu

Budowa pogotowia na finiszu [FOTO]

44

Już w najbliższy piątek rozpocznie się odbiór nowej siedziby Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy. Przeprowadzka z ul. Wojska Polskiego na ul. Leśną planowana jest jednak nie wcześniej niż na przełomie stycznia i lutego 2015 r.

pog 6

– Kolejnym krokiem będzie uzyskanie od Straży Pożarnej i Sanepidu pozwolenia na użytkowanie – informuje Łukasz Pełka, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Na wydanie tej decyzji obie instytucje mają 2 tygodnie. Kolejnym krokiem będzie wystąpienie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli i wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. Powierzchnia zabudowy to 1188,30 m2,  powierzchnia użytkowa 1009,72 m 2,  w tym budynek pogotowia 840,28m2 i garaże zamknięte 169, 44 m2.Planowane nakłady na realizację inwestycji wyniosą ponad 3 mln. 606 tys. zł. Głównym inwestorem jest Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, w budowie partycypują gminy powiatu świdnickiego: Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Gmina Strzegom, Gmina Świebodzice, Gmina Dobromierz, Gmina Jaworzyna Śląska. Budowa trwa od 3 kwietnia.

Stacja pogotowia wraz z przychodnia świadczącą opiekę nocną i weekendową działa w nienadającej się już do użytku siedzibie przy ul. Wojska Polskiego. Obiekt wraz z działkami został za pół ceny sprzedany świdnickiemu Wyższemu Seminarium Duchownemu.

/opr. red./

zdjęcia Starostwo Powiatowe

Poprzedni artykułKovalczyk na Nocach Jazzowych
Następny artykułPrezydent z wysoką odprawą