Strona główna Sport Piłka nożna Wygrali strefę wałbrzyską i zagrają w finale dolnośląskim

Wygrali strefę wałbrzyską i zagrają w finale dolnośląskim

1

Chłopcy z Gimnazjum nr 4 w Świdnicy okazali się najlepsi w rozgrywkach współzawodnictwa szkolnego w piłce nożnej w finale strefy wałbrzyskiej. W zawodach, które odbyły się 29 października na boisku „Orlik” przy SP 6 w Świdnicy wzięły udział cztery najlepsze zespoły: Gimnazjum 1 Czarny Bór, Gimnazjum 1 Ząbkowice Śląskie, Gimnazjum 3 Dzierżoniów i gospodarz Gimnazjum 4 Świdnica.

 piłka nożna

Oba półfinały skończyły się identycznym wynikiem 2:1, w pierwszym Dzierżoniów pokonał Czarny Bór, w drugim równie wyrównanym spotkaniu zawodnicy świdnickiej „czwórki” wygrali z Ząbkowicami Śląskimi. W meczu o trzecie miejsce bez problemów zwyciężyli gimnazjaliści z Ząbkowic 4:2. Mecz o pierwsze miejsce był do końca zacięty. Ostatecznie jedną bramką (2:1) świdniczanie pokonali swych rywali z Dzierżoniowa. Zawodnicy Gimnazjum nr 4 ze Świdnicy prowadzeni przez Przemysława Malczyka zagrali w składzie: Szymon Gonek, Bartłomiej Niedziałkowski, Kacper Szczepaniuk, Wojciech Kurzeja, Daniel Orzechowski, Michał Czabanowski, Marcin Bieniasz, Mateusz Gładysz, a także Maciej Mazanka.

Na koniec wręczono pamiątkowe dyplomy, medale i puchary. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Patryk Pielecki (G-1 Czarny Bór), Mateusz Mazur (G-1 Ząbkowice Śląskie), Jonatan Lawandrowski (G-3 Dzierżoniów), Szymon Gonek (G-4 Świdnica). Do finału dolnośląskiego jest czas na przygotowania, odbędzie się on dopiero w czerwcu 2015 roku.

Poprzedni artykułNowe mieszkania na ulicy Spółdzielczej [FOTO]
Następny artykułCzas na derby z Lechią Dzierżoniów! [VIDEO]