Strona główna Temat dnia Świdnica przyjazna rodzinie

Świdnica przyjazna rodzinie [WIDEO]

15

Świdnica zwyciężyła w konkursie „Dolny Śląsk przyjazny rodzinie”, zorganizowanym przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Wyróżnione zostały działania władz miasta podejmowane na rzecz rodziny i polityki prorodzinnej, realizowanej przez samorząd.

Nagroda

W ramach konkursu ocenie poddano łącznie piętnaście nadesłanych wniosków, dotyczących działań samorządów terytorialnych, realizowanych od stycznia 2013 r. do sierpnia 2014 r., podejmowanych w celu szeroko pojętego wzmocnienia potencjału dolnośląskiej rodziny.

Pod uwagę brano m. in. promowanie: budowania pozytywnego wizerunku „dużej rodziny”, wsparcia rodzin, szczególnie rodzin wielodzietnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym, w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, wzmacniania pozytywnych relacji pomiędzy członkami rodziny i wzmacniania więzi międzypokoleniowych, utworzenia możliwości spędzania czasu wolnego i szeroko pojętej rekreacji w gronie rodzinnym, rodzicielstwa (w tym rodzicielstwa zastępczego).

Kompletną ofertę działań ma właśnie Świdnica. To co w Świdnicy wspólnie robimy z organizacjami pozarządowymi, firmami i instytucjami jest najbogatszym pakietem w skali Dolnego Śląska – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Laureatów uhonorowano podczas piątkowej (7 listopada) uroczystej gali. W jej trakcie wystąpiły zespoły z regionu, w tym świdnicka grupa „Serduszka”.

Werdykt Kapituły Konkursu powołanej przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego był jednoznaczny. Trzecie miejsce zajęło miasto Wrocław, na drugim uplasowała się Trzebnica, a zwycięzcą i zdobywcą pierwszej nagrody została Świdnica. Nagroda to 350 tysięcy złotych, które zasilą działania prorodzinne w naszym mieście w przyszłym roku.

Poprzedni artykułUchwała śmieciowa do poprawki
Następny artykuł15 lat Powiatowego Zrzeszenia LZS