Strona główna Bez kategorii Stypendysta z Mechanika

Stypendysta z Mechanika

7

Uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdicy Stanisław Bialik z klasy IV technikum otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Uroczystość  wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów miała miejsce w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a pamiątkowe dyplomy wręczyła stypendystom premier Ewa Kopacz.

Stanisław_Bialik

Polscy uczniowie są najlepiej wykształceni w Europie. To nie jest tylko opinia prezesa rady ministrów czy ministra edukacji. Takie opinie przedstawiają badania międzynarodowe. Nasze szkoły, nasze uczelnie są bardzo wysoko w rankingach na świecie, a absolwenci naszych wyższych uczelni są bardzo poszukiwanymi pracownikami w różnych prestiżowych firmach, w różnych sektorach gospodarczych – mówiła w trakcie uroczystości Ewa Kopacz.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymują uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Otrzymuje je uczeń, który: otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczeń, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach co najmniej dobre.

Stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2013/2014 odebrało 98 uczniów z całej Polski.

oprac. red

Poprzedni artykułSudecka Ofensywa po raz drugi [WIDEO]
Następny artykuł25 lat Mszy Pojednania