Strona główna Sport Siatkówka Porażka po walce w Gliwicach

Porażka po walce w Gliwicach

0

Mimo iż siatkarki MKS-u Świdnica (II liga) przegrały na wyjeździe z Politechniką Śląską Gliwice w trzech setach, to pokazały się w konfrontacji ze zdecydowanymi faworytkami tego meczu z bardzo dobrej strony.

MKS - SZCZYRK (fot. A. Krawczyk) (20)

Wicelider tabeli miał sięgnąć po trzy punkty i swój cel zrealizował, ale przyszło mu to z wielkim trudem. Gliwiczanki zwyciężyły co prawda 3:0 (26:24, 25:23, 25:17), ale pierwsze dwa sety rozstrzygały się dopiero w końcówce. Zwyciężyło doświadczenie, rywalki lepiej wytrzymały wojnę nerwów w decydujących fragmentach partii. Po sześciu kolejkach spotkań MKS Świdnica z 8 punktami (3 wygrane, 3 przegrane) jest szósty w ligowe tabeli.

Politechnika Śląska Gliwice – MKS Świdnica 3:0 (26:24, 25:23, 25:17)

MKS: Wajdzik, N. Gezella, Druciak, Małodobra, Woźniak, Tomczyk, M. Gezella, Skalska, Sowa, Godyla