Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego zostało odznaczonych pięć par ze Świdnicy – informuje Stefan Augusty, rzecznik prasowy UM.
W szacownym gronie jubilatów znaleźli się: Kazimiera i Stanisław Godulowie, Janina i Tytus Jekowie, Wiesława i Jan Podgórscy, Eugenia i Michał Szulikowscy oraz Alfreda i Tadeusz Uryniakowie. – Złoty jubileusz pożycia małżeńskiego jest piękny i ważny. Nie tylko dla szczęśliwych małżonków, ale dla całej naszej świdnickiej społeczności. Dodatkowo ten dzień przekonuje nas o prawdziwości słów, że miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej jej dajemy, tym więcej otrzymujemy – mówiła 8 listopada podczas powitania jubilatów Dorota Kruźlak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy. Medale wręczył prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek. Z okazji uroczystości został przygotowany specjalny występ zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” ze Świdnicy.
/opr. red./



![Odcinek ulicy Księcia Bolka Świdnickiego zamknięty dla ruchu. Wyznaczono objazdy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamkniety-odcinek-Ksiecia-Bolka-Swidnickiego-2026.06.22-3-238x178.jpg)
![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



