Strona główna Sport Inne MKS Karolina trzecią siłą dolnośląskiego kolarstwa

MKS Karolina trzecią siłą dolnośląskiego kolarstwa

0

Po raz kolejny w ciągu ostatnich lat, w Dzierżoniowie odbyło się podsumowanie tegorocznego sezonu kolarskiego na Dolnym Śląsku. Tradycyjnie gospodarzem była drużyna, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej wszystkich konkurencji kolarskich. Podczas Dolnośląskiej Gali Kolarskiej nagrody, puchary i wyróżnienia wręczał zaproszony na tą uroczystość burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

 karolina2

Sekcja kolarska MKS Karolina Jaworzyna Śląska po rewelacyjnym sezonie swoich zawodniczek w kategorii młodziczek, czyli duetu Paulina Pastuszek i Sara Tonder, okazał się bezkonkurencyjny w Challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Dziewczyny w kategorii wyścigów szosowych oraz w kolarstwie górskim zajęły indywidualnie dwie pierwsze lokaty, odpowiednio Paulina i Sara. Również dobre, szóste miejsce zajęła Kamila Pastuszek, a jedenaste Martyna Wojas. W kategorii młodzików w Challenge’u MTB piąte miejsce zajął Jakub Bieliński, Jakub Żuraw trzynaste, Bartosz Smereczniak siedemnaste, a Jakub Lisiecki dwudzieste czwarte. W kategorii juniorów Grzegorz Dobroń był czternasty. W klasyfikacji szosowej młodzików Jakub Bieliński był jedenasty, a Jakub Żuraw dwunasty. W klasyfikacji juniorów dziesiąty był Szymon Potoniec, a czternasty Grzegorz Dobroń. MKS Karolina zajął trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej MTB,  ulegając tylko drużynom KK Jama Wałbrzych i UKS Centrum Nowa Ruda. W klasyfikacji wyścigów szosowych nasz klub zajął szóstą pozycję.

W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn (młodzik + junior młodszy + junior + orlik) po raz pierwszy w pięćdziesięcioletniej historii sekcji kolarskiej, sekcja MKS-u Karolina zajęła trzecie miejsce na Dolnym Śląsku, za LKS-em Atom Dzierżoniów i KK Jama Wałbrzych. Podczas uroczystości w Dzierżoniowie, na ręce burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza, podziękowania za pomoc i wsparcie otrzymane od gminy Jaworzyna Śląska złożyli prezes klubu Łukasz Czajkowski, trener Antoni Szewczyk oraz zawodnicy i działacze klubu. Tegoroczny sukces sekcji kolarskiej z Jaworzyny Śląskiej  cieszy tym bardziej, że w tym roku sekcja obchodzi 50-lecie swojego istnienia.

/FOTO: Paweł Tonder/

Poprzedni artykułPośpiewaj patriotycznie
Następny artykułWystartowała Świdnicka Liga Piłki Halowej