Strona główna Bez kategorii Za ile powitanie Nowego Roku na Rynku?

Za ile powitanie Nowego Roku na Rynku?

16

Z jednej strony to radość, z drugiej pytania o bezpieczeństwo i koszty. Po raz pierwszy mieszkańcy Świdnicy będą mogli wspólnie przywitać nowy rok na Rynku. Skąd jednak wzięły się pieniądze na nieplanowaną wcześniej imprezę? Czy zabawa nie zakończy się wielką demolką? Między innymi takie pytania stawiają czytelnicy, a  odpowiada Tomasz Jamróg, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

fajerwerki (2)

Impreza z 31 grudnia 2014 na 1 stycznia 2015  potrwa od 22:00 do 1:00. Gwiazdą wieczoru będzie toruński zespół Manchester, a o oprawę muzyczną reszty wieczoru zadba Dj Pablo. O północy w niebo strzelą fajerwerki.

Jaki jest koszt organizacji powitania Nowego Roku na Rynku i z jakiej puli pochodzą środki?

Tomasz Jamróg: Koszt organizacji imprezy sylwestrowej w Rynku wyniesie około 53.000 zł netto. Środki pochodzą z budżetu Świdnickiego Ośrodka Kultury. Może zabrzmi to dziwnie, ale zostały wygenerowane dzięki pogodzie. W tym roku sezon grzewczy rozpoczął się w dopiero listopadzie, co przyniosło około 50 tys. zł oszczędności w naszym budżecie. Po konsultacji z prezydentem miasta Wojciechem Murdzkiem oraz po wynikach sondy internetowej, prezydent postanowił przeznaczyć je na właśnie na tak długo oczekiwaną zabawę sylwestrową w Rynku. Dodatkowo Rada Miasta Świdnicy na ostatniej sesji powiększyła budżet Ośrodka kwotą 4000 zł, które zostaną przeznaczone na zakup atrakcyjnych nagród dla gości imprezy. Będzie je można wygrać, przekazując puste butelki do specjalnego punktu – w zamian otrzymamy kupon, który pozwoli powalczyć m.in.: o konsolę Play Station 4. Taka forma zbiórki butelek po szampanie ma zmniejszyć ilość śmieci w Rynku po nocnej zabawie.

 – Jakiej firmie i na jakiej zasadzie ŚOK powierzył organizację imprezy?

 Organizację sylwestra w Rynku powierzyliśmy firmie SOUND PRODUCTION Sp. z o.o.
z Wałbrzycha. Z racji wartości zamówienia nie było konieczności ogłaszania procedury zamówienia publicznego. Nauczeni doświadczeniami z tegorocznych Dni Świdnicy, wybraliśmy sprawdzonego i zaufanego partnera, który swoim profesjonalizmem zapewni sprawną organizację imprezy oraz bezpieczeństwo jej gości.

 – Dlaczego nie zagra świdnicki zespół?

 Świdnickie zespoły prezentowały się ostatnio w koncertach organizowanych w Klubie Bolko (cykl Truskawka i Sudecka Ofensywa). Charakter imprezy sylwestrowej i zaproponowana konwencja muzyczna, scenariusz, a przede wszystkim zaplanowany czas dostępny na scenie oraz budżet nie przewidywały żadnego ze świdnickich zespołów. Do dyspozycji mamy tylko 3 godziny, stąd propozycja jednego zespołu i dj’a.

 – Jakie zabezpieczenia zaplanowano, żeby noc nie zakończyła się demolką?

 Impreza w Rynku będzie zabezpieczona przez profesjonalną firmę ochrony osób i mienia. Dodatkowo ściśle współpracujemy z policją, strażą pożarną i Strażą Miejską, aby wszyscy goście imprezy czuli się bezpiecznie i dobrze bawili. Ostatnie lata pokazały, że świdniczanie potrafią bawić się na dużych imprezach kulturalnie i z klasą. Wierzymy, że wieczór sylwestrowy przebiegnie równie spokojnie, jak inne imprezy w naszym mieście.

/opr.asz/

 

Poprzedni artykułCzołówka z nowym autobusem [FOTO]
Następny artykułKochają Kubusia Puchatka