Strona główna Bez kategorii Druga tura wyborów rozpoczęta

Druga tura wyborów rozpoczęta

4

Punktualnie o 7.00 zostały otwarte lokale wyborcze w Świdnicy. Jedynie w szpitalu Latawiec komisja zacznie pracę o 11.00. Nie ma informacji o żadnych problemach z kartami ani incydentach związanych z łamaniem ciszy wyborczej. Mieszkańcy wybiorą dzisiaj prezydenta  miasta. Druga tura głosowania (na wójta) także w gminie Marcinowice.

wybory 1

W pierwszej turze 16 listopada w Świdnicy żaden z kandydatów nie uzyskał zdecydowanej przewagi. W II turze zmierzy się dwoje kandydatów.

Osoby uprawnione będą mogły oddać swój głos w tych samych lokalach co 16 listopada. Wybory 30 listopada potrwają od 7.00 do 21.00.

Sprawdź, gdzie zagłosujesz!

Poza 23 stałymi obwodami wyborczymi, utworzone zostały również dwa odrębne obwody głosowania dla wyborców przebywających w dniu głosowania w Areszcie Śledczym oraz Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym „Latawiec” w Świdnicy.

 Każdy wyborca otrzyma w lokalu kartę do głosowania formatu A5, koloru różowego. Aby głos był ważny, należy zagłosować tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.

 Niepełnosprawni świdniczanie, którzy nie będą mieli możliwości dojechania do swojego lokalu wyborczego, mogą liczyć na pomoc Straży Miejskiej.  W niedzielę wyborczą w godz. 12.00-17.00 będzie kursował samochód. Zgłoszenia będą przyjmowane 30 listopada 2014 r. od rana pod numerem telefonu 74 85 62 823.

Poprzedni artykułŚKPR nie przestraszył się lidera
Następny artykułNiepokorni,niezłomni, wyklęci