Strona główna Bez kategorii Wylądowali na drugim miejscu!

Wylądowali na drugim miejscu!

2

Kolejny sukces załogi Świdnickiego Klubu Balonowego. Krzysztof Zapart i Mateusz Rękas są wicemistrzami w Mistrzostwach Ameryki Balonów Gazowych. Polecieli o ponad 370 km dalej niż we wrześniowym Pucharze Gordona Bennetta. W tyle zostawili 4 załogi z USA i Niemiec. Świdnicko-tarnowski duet jest debiutantem w zawodach balonowych. 5. miejsce we Francji i 2. w USA to wyjątkowy wyczyn.

GB

Balony wystartowały z Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Mistrzostwa są integralna częścią największej balonowej fiesty na świecie, gromadzącej co najmniej 750 balonów na ogrzane powietrze. W America’s Challenge Gas Balloon Race mogą brać udział tylko balony gazowe. Świdnicki Klub jest jedynym w Polsce, który taki posiada.

balony

Krzysztof i Mateusz lecieli nad czterema stanami, omijając przy tym słynne miasteczko Roswell. Pokonali 1514 kilometrów w 46 godzin i 23 minuty. Wylądowali dzisiaj nad ranem polskiego czasu niedaleko Perryville w stanie Illinois. W powietrzu wciąż jest hiszpańska załoga Anulfo Gonzales i Angel Aguirre.

– Wylądowaliśmy cali i zdrowi. Niezwykle emocjonujący lot… Slalom wokół burz i opady podczas lotu na końcówce balastu ostatecznie zmusiły nas do lądowania w nocy, na szczęście przy bezpiecznej prędkości. Tak czy inaczej – ponad 1500 km i drugie miejsce to nasz kolejny ogromny sukces Podziękowania dla Letitia Hill , Roberta i Alison za chase i wsparcie, oraz całego command center i kibiców –  pisze na FB Mateusz Rękas.

Ostatnia załoga wylądowała po 1912 km lotu. Zwycięzcami są Hiszpanie.

O wyjątkowej historii świdnickiego Klubu Balonowego pisaliśmy wielokrotnie:

Balonem podbijają niebo Ameryki

Polska załoga na 5!

Nasi lecą po zwycięstwo

Świdniczanie w Pucharze Gordona Bennetta

/asz/

Poprzedni artykułSprzedam mieszkanie
Następny artykułŚwiat zamknięty w ramy [WYSTAWA]