Strona główna Bez kategorii Wsparli Kacperka sercem i datkami

Wsparli Kacperka sercem i datkami [FOTO/VIDEO]

8

Kilkaset osób nie żałowało czasu ani sił, by wesprzeć 7-latka ze Świdnicy. Śmiech i świetna zabawa towarzyszyły zbiórce datków na leczenie Kacperka Kwiatkowskiego. W sobotę, 26 października w Galerii Świdnickiej  bohater zbiórki świętował także urodziny. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Udało się zebrać 10 076,27 złotych i 12 euro! W sumie, wraz z datkami zebranymi wcześniej przez Przedszkole nr 6 i społeczności Klubu Polonia Stal Świdnica, na konto chłopca trafiło 11,5 tysiąca złotych.

Kacperek akcja (18)

Organizatorami i inicjatorami akcji byli Izabela i Adam Majewscy, rodzice z przedszkola, do którego jeszcze niedawno uczęszczał Kacperek. – O problemach zdrowotnych kolegi naszej córci dowiedzieliśmy się podczas akcji zbierania środków na zakup urządzenia medycznego dla chłopca – mówią. – Wtedy zaczęliśmy się dowiadywać, co się dzieje. Okazało się, że Kacper potrzebuje środków każdego dnia na leczenie. Znaleźliśmy fundację, która utworzyła dla Kacperka konto.

Do działań włączyło się  wielu ludzi dobrej woli, którym nieobojętny jest los chłopca, ciężko chorego na serce. Kacperek cierpi od urodzenia złożoną siniczą wadą serca, nie widzi na prawe oko. Jest po sześciu operacjach serca i wymaga dalszej opieki lekarskiej i leczenia. – Co miesiąc wydajemy około 1000 złotych na leki, dojazdy do lekarzy – mówią rodzice. – Jesteśmy bardzo wzruszeni i wdzięczni za to, co tak wielu ludzi zrobiło dla naszego synka!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – to motto Jana Pawła II, które stało się przesłaniem koncertu dla Kacperka. Wystąpili zespół „DSW” Kasia Bakalarczyk, Gabriela Zięba, Iwona Kuśnierz, Przedszkole Miejskie nr 6 w Świdnicy, Formacja ,,Koraliki” z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy –choreograf Anna Trzeciak, Formacja Tańca Nowoczesnego ,,Czas” Świdnicki Ośrodek Kultury – choreograf Lubomir Szmid, Formacja Tańca Nowoczesnego ,,Sekond”- z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, zespół muzyczny ,,AMBIENT”. W przerwach między występami prowadzona była loteria, a na uczestników akcji czekały dodatkowe atrakcje Atrakcje, w tym m.in. zorganizowane przez Stowarzyszenie Moto Rider mini przejażdżki motocyklami, malowanie buziek czy zaplatanie warkoczyków.  O Kącik Kawiarniany zadbała firma Pasol. Pojawili się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz z maskotką Komisarzem Lwem.

Sponsorzy wydarzenia: Restauracja ,,Stary Młyn” w Świdnicy, Hotel Baron w Świdnicy, Bar Kupiecki w Świdnicy, Pizzeria Felerii-Rynek, Aguapark Wrocław, M.Jasionowski –Wulkanizacja, OSIR Świdnica, Kawiarnia Cafe Mocca, Salon Fryzjerski ,,Aga”, Salon kosmetyczny ,,Sfinks”, Auto Serwis ,,Aris”, Nadleśnictwo Świdnica, Śnieżka, Mydlarnia ul. Franciszkańska, Stolgraf, Sklep ,,Myszka” w Świdnicy, Mydlarnia przy ul. Długiej, Fryzjer Męski ul. Daleka. Księgarnia Eureka, Elektrolux, Śnieżka –Świdnica, Świdnica,,24”, Galeria Świdnicka, Piekarnia Pasol, Zebra SP z o.o. z siedzibą w Dzierżoniowie, Strzelnica.

Wśród nagród w loterii znalazły się między innymi: bon na zabiegi kosmetyczne ufundowany przez Usługi kosmetyczne ,,Ella” –Elżbieta Wrońska ul.Rynek 5 (w Centrum Urody Justyna) o wartości 600zł, bon podarunkowy na zabiegi kosmetyczne ufundowany przez Gabinet kosmetyczny ,,Magda-M” Magdaleny Fatygi –Kruk, bon podarunkowy na zabieg medycyny estetycznej Adi-Med. Andrzej Kępa dr medycyny estetycznej ul. Rynek 5(w Centrum Urody Justyna) wartość 500 zł, bon podarunkowy – makijaż okolicznościowy+ szkolenie -,,MCM Beauty Atelier” ufundowany przez Małgorzatę Czarnota-Morawską o wartości 250 zł, bony podarunkowe na konsumpcję ufundowane przez Restaurację ,,Fosa” w Świdnicy, piłki nożne z autografami –Polonia Świdnica. Piękny obraz przekazała Olena Surina, członkowie Kabaretu Młodszych Panów – czekoladki urodzinowe z autografami, a Barbara Kaczmarczyk i Barbara Woźniak – piękne lalki i ozdoby z tkanin. Aukcję prowadził Dawid Sobczyk, a wspierała go druhna Violetta Sobczak. Tort urodzinowy dla Kubusia ufundowała Cukiernia ,,Kasia” Jadwigi i Eugeniusza Kępów.

Przez cały czas datki można wpłacać na specjalne konto Kacpra:

Nr konta 57 11602202 0000 0002 0905 3111
Tytuł płatności : dla Kacpra Kwiatkowskiego

/red./

Zdjęcia Łukasz Kufner

Video Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułDerby dla Miedzi
Następny artykułDekoria wykorzystała atut własnego parkietu