Strona główna Sport Piłka nożna Wrócić na właściwe tory. Do Świdnicy zawita gorzowski Stilon!

Wrócić na właściwe tory. Do Świdnicy zawita gorzowski Stilon!

0

Po serii znakomitych występów na stadionie przy ulicy Śląskiej w Świdnicy i jedenastu kolejnych zwycięstwach w roli gospodarza, w ubiegłym tygodniu drużynie Polonii-Stali przytrafił się słabszy dzień. Biało-zieloni ulegli Foto-Higienie Gać 0:3, ale w sobotę zamierzają znów ucieszyć swoich fanów. Zadanie nie będzie należało do łatwych bowiem do Świdnicy zawita faworyzowany Stilon Gorzów Wielkopolski (sobota, 25 października – godz. 15.00), liczymy jednak, że podobnie jak w maju ogramy swoich przeciwników!

 aaaa Polonia-Stal - Stilon

31 maja na mecz przedostatniej kolejki sezonu 2013/2014 piłkarze Stilonu przyjechali do Świdnicy „naładowani” i pewni zwycięstwa, dzięki któremu byliby już jedną nogą od mistrzowskiego tytułu i prawa gry o II-ligę. Tak się jednak nie stało, gdyż trafili na znakomicie dysponowanych tego dnia gospodarzy, którzy wybili gorzowianom futbol z głowy wygrywając pewnie 3:0.

W tym sezonie Stilon również typowany był obok Formacji Port 2000 Mostki do walki o najwyższe cele, ale jak na razie niewiele się to ma do realiów. Zarówno gorzowianie, jak i świdniczanie są sąsiadami w ligowej tabeli. Goście sobotniej potyczki z 24 punktami plasują się na siódmej pozycji, biało-zieloni, którzy zgromadzili o jedno „oczko” mniej znajdują się piętro niżej. Obie ekipy będą chciały ponadto wymazać zwycięstwem porażkę z minionego tygodnia. Stilon uległ w hicie kolejki na własnym terenie 0:1 Formacji natomiast Polonia-Stal uległa Foto-Higienie Gać 0:3.

Jedno jest pewne – w sobotę na kibiców czeka pasjonujący bój, w którym oba zespoły będą celowały w trzy punkty. Bądź częścią tego widowiska i wspomóż biało-zielonych w odniesieniu ósmego zwycięstwa w tym sezonie na boiskach III-ligi dolnośląsko-lubuskiej. Polonia-Stal Świdnica – Stilon Gorzów Wielkopolski – sobota, 25 października, godz. 15.00 – stadion OSiR przy ulicy Śląskiej w Świdnicy. Bilety w cenie 10 złotych.

Poprzedni artykułGaleria u stóp Ślęży zaprasza
Następny artykułNa pomoc Kacperkowi