Strona główna Temat dnia Wielka kwesta dla hospicjum

Wielka kwesta dla hospicjum

4

Na to miejsce czekają chorzy w ostatniej fazie chorób nowotworowych. Będą mogli przeżyć ostatnie dni w godnych warunkach, pod znakomitą opieką i bez bólu. Przy ulicy Leśnej trwa, prowadzona przez społeczników, budowa stacjonarnego hospicjum. A już w ten weekend 60 wolontariuszy będzie zbierało datki na tę inwestycję. Pomóc może każdy!

_2d_ _ 0. Ground Floor

Osoby z identyfikatorami i puszkami w sobotę i niedzielę będzie można spotkać w całej Świdnicy, a także w marketach. Biskup świdnicki wyraził zgodę, by wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” kwestowali także przed kościołami. W niedzielę zbiórce towarzyszyć będą animacje dla najmłodszych. 19 października od 10.00 do 14.00 na najmłodszych świdniczan na Rynku czekają animatorzy stowarzyszenia Dr Clown. Nie zabraknie baniek mydlanych i zwierzaków z baloników!

Na budowę hospicjum udało się pozyskać 900 tysięcy złotych z I edycji budżetu obywatelskiego. Będzie miało ponad 1700 m2 powierzchni. Nowoczesny budynek powstaje blisko szpitala Latawiec przy ulicy Leśnej na działce, podarowanej przez miasto. – Będzie spełniał najsurowsze wymogi, ale przede wszystkim stanie się przyjaznym miejscem dla chorych i ich rodzin. Zagwarantujemy opiekę na najwyższym poziomie i ciepłą, serdeczną atmosferę – deklaruje prezes. Stacjonarne hospicjum przewidziane jest docelowo na 10 łóżek hospicyjnych i 20 opieki paliatywnej. Towarzystwo myśli również o utworzeniu opieki dziennej nad pacjentami dochodzącymi. Po raz pierwszy hospicjum będzie się ubiegało o kontrakt z NFZ, dotychczas utrzymywało się z darowizn i dotacji, przekazywanych przez gminy.

Budowa ma się zakończyć najpóźniej 31 października 2015 roku, a pierwsi pacjenci będą przyjmowani pod koniec przyszłego roku.

/red./

Poprzedni artykułPolecamy: Religa.Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga
Następny artykułZnanenieznane.pl: Pałac Lobkowitzów w Żaganiu