Strona główna Sport Pływanie Udany występ w Torpeda Cup

Udany występ w Torpeda Cup

1

Pływacy UKS-u Svida Świdnica wzięli udział w sobotę, 11 października w Oleśnicy w Ogólnopolskich  Zawodach Pływackich Torpeda Cup. W imprezie wystartowało w sumie 310 zawodników z 26 klubów. Reprezentacja świdnickiej Svidy startująca w dziewięcioosobowym składzie zdobyła łącznie 9 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe krążki.

 svida

Na podium stawali: Dominika Sokołowska (trzy złota na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, grzbietowym i motylkowym), Oskar Cebula (pierwsze miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, druga lokata na 100 metrów stylem grzbietowym i trzecia na 100 metrów stylem klasycznym), Agnieszka Franków (dwukrotnie druga na 100 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym) i Jakub Kalousek (trzecie miejsce na 100 metrów stylem motylkowym). Svidę reprezentowali także Izabela Bator, Dominika Szymul, Julia Agatowska, Patryk Kawałko, a także Marcel Litwiński. Wszyscy zawodnicy poprawiali rekordy życiowe na początku sezonu i z optymizmem podchodzą do kolejnych startów.

UKS Svida Świdnica zaprasza młodych świdniczan na zawody pływackie, które zostaną rozegrane 23 października o godz. 19.00 na basenie Szkoły Podstawowej nr 4.  W tym dniu zostanie rozegrana III edycja „X Świdnickiej Amatorskiej Ligi Pływackiej 2014” stylem klasycznym na dystansach 25 i 50 metrów. Uczniowie wystartują z  podziałem na chłopców i dziewczęta w następujących kategoriach wiekowych:

– ,,Wyścig żaczków” przedszkolaki i słabiej pływający (konkurencja na płytkiej wodzie dostosowana do umiejętności dzieci)

– Klasa I – 25m stylem klasycznym

– Klasa II – 25m  stylem klasycznym

– Klasa III – 50m stylem klasycznym

– Klasa IV – 50m stylem klasycznym

– Klasa V i VI – 50m stylem klasycznym

– Gimnazjum – 50m stylem klasycznym

Kategoria open – w tej konkurencji startują wszyscy zawodnicy Svidy Świdnica, którzy brali udział w zawodach rangi mistrzowskiej – wszyscy chętni którzy się zgłoszą oraz dzieci zrzeszone w innych klubach.

Każdy uczestnik po zakończeniu startów otrzymuje słodki poczęstunek. Każdy startujący w ,,Wyścig żaczków” pamiątkowy medal + dyplom, medal + dyplom za miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pomiar czasu półautomatyczny, ilość torów – 5. Naczelnik zawodów mgr Robert Skupień, kontakt: [email protected] – tel. 730-786-212.

Poprzedni artykułSukces lekkoatletów z Gimnazjum nr 4
Następny artykułKto wygra Fashion Day?