Strona główna Sport Moto Tytuł mistrzowski WLTA/WLR dla Krzysztofa Trybusa coraz bliżej

Tytuł mistrzowski WLTA/WLR dla Krzysztofa Trybusa coraz bliżej [FOTO]

0

W ostatnią sobotę zawodnicy Świdnica Rally ze zmiennym szczęściem rywalizowali w kolejnej eliminacji zawodów WLTA/WLR. Na starcie stanęło dwóch naszych reprezentantów w klasach Mini oraz Mini Plus.

 1897709_876963112314452_8811599251021200404_n

Krzysztof Trybus oraz Michał Kurpiński reprezentowali w ostatnią sobotę świdnicką grupę rajdową na wrocławskim torze przy ulicy Rakietowej. Odbywała się tam X runda zawodów WLTA/WLR. Eliminacje rozgrywane są w dwóch kategoriach: WLTA (Wrocławska Liga Time Attack) to klasyfikacja najlepszego czasu okrążenia, natomiast WLR (Wrocławska Liga Rajdowa) to klasyfikacja sumy czasów z pięciu przejechanych okrążeń. Dla Michała Kurpińskiego był to debiut na tym torze w jego nowym aucie – Toyocie Yaris. Niestety po czwartym przejeździe posłuszeństwa zaczął odmawiać nie do końca zestrojony silnik – X runda WLTA była dla nas treningiem oraz zbiorem informacji co należy jeszcze poprawić, aby auto spisywało się jak najlepiej. Mimo, iż musieliśmy się wycofać nie był to zmarnowany start.- na gorąco relacjonował Michał Kurpiński.

 1897666_924641767549457_1871626515329386243_n

Drugim zawodnikiem startującym w barwach Świdnica Rally był Krzysztof Trybus we Fiacie Ciquecento. Przed sobotnią eliminacją, Trybus zajmował pozycję lidera klasyfikacji generalnej w klasie Mini. Prowadził zarówno w rankingu WLTA jak i WLR. Pomimo drobnych przygód podczas zawodów dowiózł do mety kolejne punkty za 4. i 5. miejsce w końcowej klasyfikacji. – Trasa jaką przygotowali nam organizatorzy, była moim zdaniem najbardziej wymagająca w tym sezonie. Szybka i bardzo zdradziecka, gdzie bardzo mały błąd kosztował bardzo dużą stratę czasu i mógł kończyć się uszkodzeniem auta. W klasie mini walka o pozycje od 3. miejsca w dół była bardzo zacięta, a miejsca 1-2 nie były osiągalne w walce z Kit Carem Kamila Bobera, którym startowrównież Mateusz Sznajderski – powiedział Krzysztof Trybus.

Do końca sezonu i rywalizacji na wrocławskim torze pozostały już tylko dwie rundy. Jest bardzo duża szansa, że wspomniany powyżej Krzysztof Trybus zapewni sobie oraz grupie Świdnica Rally tytuł mistrzowski za sezon 2014.

/FOTO: RSMotorsport, Daniel Trybus/

Poprzedni artykułKto wygra Fashion Day?
Następny artykułWyróżnienia dla świdnickich nauczycieli