Strona główna Kultura Teatr Polska w Świdnicy

Teatr Polska w Świdnicy

0

Program Teatr Polska został zainicjowany w 2009 roku. Ma ułatwiać dostęp do oferty polskich teatrów w ośrodkach, w których nie ma teatru instytucjonalnego, ale które posiadają infrastrukturę umożliwiającą prezentację przedstawienia.  Świdnica ma dogodną salę teatralną.

Wałbrzych utopia 2 039 - fot  B  Sowa 1

Dzięki temu programowi w Świdnickim Ośrodku Kultury zostaną zaprezentowane 2 spektakle:  6 października o godzinie 18.00  Teatr Dramatyczny z Wałbrzycha wystawi spektakl „WAŁBRZYCH UTOPIA 2.039”, zaś 29 listopada Teatr im. Modrzejewskiej z Legnicy pokaże „Ożenek” . Dzięki dofinansowaniu przystępne są również ceny biletów – 15 zł ( za 1 spektakl)

Październikowe przedstawienie to: WAŁBRZYCH UTOPIA 2.039 – opowieść o alternatywnej historii miasta zakodowanej w biografiach, fantazja o Wałbrzychu jako Szwajcarii Europy — mieście spełnienia liberalnego i socjalistycznego snu. W tym oto Miejscu Niemożliwym spotykają się po wojnie ludzie, których łączy to, że do niego niegdyś przyjechali i je opuścili. Wałbrzych po wojnie był jak tabula rasa, którą bohaterowie zapisują swoimi życiorysami, funkcjonującymi niczym przypowieści. Spotkanie migrantów prowokuje wybuch nowej rzeczywistości, w której oni próbują się zadomowić. Każdy przychodzi ze swoją strategią tożsamościową, z własnym wyobrażeniem miasta Spełnionego Snu. Miasto ma dla nich swoją utopię. Czy na taki nowy wspaniały świat czekają mieszkańcy miasta W.?

Spektakl inspirowany czytaniami Pamiętników wałbrzyszan, prezentowanymi podczas XIV Dni Dramaturgii.

Reżyseria, opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak

Tekst: Piotr Rowicki

Dramaturgia: Michał Pabian

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU 110 MINUT

spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 15 lat

 

Sprzedaż biletów: Informacja turystyczna w Świdnicy, rezerwacja telefoniczna 748520290

Poprzedni artykułNa ważny temat: Prezydent o budżecie obywatelskim [VIDEO]
Następny artykułPocisk przy obowodnicy