Strona główna Bez kategorii Szkoła 315 z patronem i sztandarem

Szkoła 315 z patronem i sztandarem [FOTO]

12

– Był wielkim przyjacielem dzieci bez względu na ich pochodzenie, rasę i język. Widział w nich nadzieję – tak przedstawiła patrona Joanna Grębowska-Szpak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy, podczas oficjalnej uroczystości nadania placówce imienia Jana Pawła II i sztandaru. Do teatru miejskiego obok dzieci, nauczycieli, rodziców, absolwentów, przedstawicieli świdnickiego samorządu zaproszono także dyrektorów kilkunastu dolnośląskich szkół, noszących imię papieża Polaka.

Patron SP 315 (8)

Uroczystość zbiegła się z Dniem Patrona Świdnicy. Św. Jan Paweł II jest oficjalnym patronem miasta od 2012 roku. SP 315 jest pierwszą świdnicką szkołą, noszącą jego imię. Decyzje szkolnej społeczności uchwałą 29 sierpnia tego roku zaakceptowała Rada Miejska.  Od dzisiaj  placówka ma także sztandar, poświęcony przez biskupa świdnickiego Ignacego Deca podczas mszy św. w katedrze. W drzewce wbito symboliczne gwoździe, upamiętniające fundatorów. Są nimi rodzice i przyjaciele szkoły. Dyrektorka szczególnie dziękowała za wsparcie Emilii Podgórskiej, właścicielce przychodni Ars Medica.

Podczas uroczystości w teatrze w sposób symboliczny podkreślano łączność z historią i między pokoleniami. SP 315 powstała z połączenia SP 15 i SP 3. Sztandar przekazali dorośli już absolwenci obu tych szkół. Na sali obecni byli również dawni dyrektorzy placówek. Miłym akcentem stało się przygotowane przez uczniów tłumaczenie pierwszej części gali na języki angielski, włoski i ukraiński. Natomiast na zakończenie swoimi umiejętnościami pochwaliły się pierwszaki z klasy tanecznej.

Szkoła w prezencie od miasta otrzymała czek na 2 tysiące złotych. Wręczając upominek, prezydent Wojciech Murdzek obiecał, że miasto zadba o poprawę wyglądu szkoły. Rodzice i dyrekcja od dawna zabiegają o odnowienie elewacji budynku przy ul. Wojska Polskiego.

/asz/

Poprzedni artykułForum w Krzyżowej odwołane przez wybory?
Następny artykułLada moment sezon na lodowisku