Strona główna Sport Inne Świdniczanin ustrzelił złoto mistrzostw świata!

Świdniczanin ustrzelił złoto mistrzostw świata!

8

Sporym sukcesem może poszczycić się pochodzący ze Świdnicy 23-letni Tomasz Pałamarz, który wspólnie z kolegami z kadry narodowej sięgnął po złoty medal w drużynie podczas Akademickich Mistrzostwa Świata w strzelectwie odbywających się Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Świdniczanin reprezentujący obecnie barwy Śląska Wrocław wspólnie z Tomaszem Wawrzonowskim (Społem Łódź) oraz Kamilem Gerstenem okazali się najlepsi w konkurencji strzelania z pistoletu pneumatycznego z odległości 10 metrów.

 Pałamarz

Jest co wspominać, wspaniały sukces i miejsce, w którym odbywały się zawody. Na miejsce przybyłem pięć dni przed swoim startem także była okazja trochę pozwiedzać. Co do samego startu, to przyjechaliśmy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich po medal. Celowaliśmy oczywiście w złoto i to nam się udało. Podczas swoich prób trochę drżała mi ręka mając w głowie to, że nie mogę zawieźć siebie i kolegów z drużyny. Wspólnie przecież walczyliśmy o medal dla Polski. Wszystko wyszło jednak fantastycznie i ze sporą przewagą wyprzedziliśmy naszych konkurentów – opowiada nasz strzelec Tomasz Pałamarz, który koszty wyjazdu na Akademickie Mistrzostwa Świata musiał pokryć z własnej kieszeni. – Niestety strzelectwo nie jest tak medialną dyscypliną sportową, jak choćby sporty drużynowe. Być może trochę się to zmieni – dodaje.

 Pałamarz2

Nasz zawodnik celuje już w kolejne starty oddając tysiące treningowych strzałów. – Strzały to jednak nie wszystko, równie ważna jest siłownia i praca z psychologiem – uważa Tomasz Pałamarz. Świdniczanin w przyszłym roku pragnie pokazać się z jak najlepszej strony podczas rozgrywanych po raz pierwszy w historii Igrzysk Europejskich (Baku – Azerbejdżan), a także wywalczając przepustkę na upragnione Igrzyska Olimpijskie, które w 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro.

 

Poprzedni artykułHarcerska Droga Pamięci
Następny artykułKsiądz Waldemar Pytel został biskupem!