Strona główna Temat dnia Świdnicki ZUS zaprasza na Dni Ubezpieczonego

Świdnicki ZUS zaprasza na Dni Ubezpieczonego

2

Specjalnie adresowane porady ekspertów, pomocne publikacje, szkolenia dla przedsiębiorców – to wszystko czeka na ubezpieczonych w placówkach ZUS w całej Polsce od 6 do 10 października. Pracujesz? Prowadzisz firmę? Jesteś nianią? Martwisz się o ubezpieczenie zdrowotne swoich bliskich? Pracownicy świdnickiego Inspektoratu ZUS zapraszają na Dni Ubezpieczonego.

zus

Ubezpieczeni to najliczniejsza grupa klientów ZUS, która liczy aż 15 milionów osób. Jednocześnie jest to grupa, która najrzadziej kontaktuje się z samym ZUS-em i z przepisami o ubezpieczeniach społecznych. Brak wiedzy o swoich prawach i obowiązkach w tym zakresie często skutkuje zaniedbaniem, które, szczególnie odkryte po latach, może okazać się nie do naprawienia. Wielu ubezpieczonych nie zna zasad gromadzenia składek emerytalnych i na czym polega ich waloryzacja. Uprawnienia do przyszłych świadczeń zależą również od naszej wiedzy o warunkach do ich przyznania. Dlatego jest ona tak ważna już teraz.

Podczas Dni Ubezpieczonego zainteresowani wszystkie ważne informacje znajdą w specjalnie na tę okazję przygotowanych ulotkach. Doradcy ZUS będą też do dyspozycji klientów i pracowników zaprzyjaźnionych firm i instytucji:

– 06.10.2014 – Przychodnia Lekarska MEDYK  w Świdnicy w godz. 9-12,

– 07.10.2014 –  Przychodnia Lekarska ESKULAP  w Świdnicy w godz. 9-12,

– 08.10.2014  – Urząd Gminy Jaworzyna Śląska w godz. 8-10, prezentacja PUE,

– 10.10.2014  – Szpital Latawiec w Świdnicy w godz. 9-12.

Szczegółowy harmonogram Dni Ubezpieczonego można znaleźć na stronie www.zus.pl w zakładce kalendarium.

Poprzedni artykułJarmark Bożonarodzeniowy czeka na wystawców
Następny artykułKuźnia smaków i talentów