Strona główna Bez kategorii Świdnicki szpital czwarty w Polsce!

Świdnicki szpital czwarty w Polsce!

23

Skok o 11 miejsc zanotował świdnicki szpital Latawiec w dorocznym rankingu polskich szpitali, prowadzonym od 11 lat przez Rzeczpospolitą i i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Szpital jest czwarty w Polsce na ponad 250 placówek. Dyrektor Grzegorz Kloc ze szczególną dumą podkreśla jednak zajęcie 7. miejsca w rankingu dotyczącym jakości opieki nad pacjentem.

Grzegorz Kloc 1

Dyrektor Grzegorz Kloc podczas gali w Warszawie.

W ogólnym rankingu, w którym od ubiegłego roku oceniane są zarówno placówki publiczne, jak i prywatne, można uzyskać 1000 punktów. Najwięcej, po raz kolejny, zdobyło Pleszewskie Centrum Medyczne Pleszewie Sp z o.o. z 916 punktami. Najlepsze na Dolnym Śląsku i trzecie w kraju jest prywatne Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie z 895 punktami. Szpital Latawiec zdobył zaledwie o 5 punktów mniej i zajął czwarte miejsce w Polsce. To olbrzymi skok. W 2013 szpital był 15 i otrzymał 866 punktów. – Zawsze byliśmy wysoko notowani – podkreśla dyrektor Grzegorz Kloc. – Tym razem na pewno plusem stały się nowe certyfikaty i procedury, a  także dodatki wynik finansowy.

Od ogólnego rankingu dyrektora bardziej jednak cieszy 7. miejsce w Polsce w jakości opieki nad pacjentem. – Tu nie chodzi o infrastrukturę i pieniądze, a o ludzi – podkreśla Grzegorz Kloc. – Bardzo wysoko został oceniony nasz personel, jego wykształcenie i kompetencje, a także jakość wykonywanych usług.

 Ranking dla „Rzeczpospolitej” opracowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Centrum oceniało m.in.: zarządzanie szpitalem, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług dla pacjenta, certyfikaty jakości zdobyte przez szpital,  komfort pobytu pacjenta i wniesione skargi. Najlepsze szpitale odebrały dyplomy podczas wczorajszej gali w Warszawie.

Poprzedni artykułCo grają w kinie Cinema 3D [REPERTUAR]
Następny artykułZmiany w komunikacji 1 i 2 listopada