Strona główna Sport Lekkoatletyka Sukces świdnickiej sztafety z SP 6

Sukces świdnickiej sztafety z SP 6

0

Dużym sukcesem uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy zakończyły sztafetowe biegi przełajowe na szczeblu naszego województwa. Świdniczanie zajęli na finiszu bardzo wysokie drugie miejsce.

biegi

Największa jednodniowa impreza jaką w ciągu roku szkolnego organizuje Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk w ramach współzawodnictwa sportowego szkół w województwie dolnośląskim odbyła się 9 października w Olszynie. Jak zwykle gospodarze wspaniale przygotowali trudne trasy oraz zapewnili zawodnikom bardzo dobre warunki do udziału w zawodach. Chłopcy z SP 6 zajęli drugą pozycję, przegrywając jedynie ze szkołą sportową prowadzoną przez KGHM Zagłębie Lubin. Za nami natomiast uplasowało się 25 szkół  (m. in. SP 6 w Oleśnicy kładąca nacisk na zajęcia lekkoatletyczne – 3. miejsce).

Skład sztafety z SP 6 w Świdnicy: Rafał Dzidek, Krystian Gałązka, Tomasz Zieliński, Paweł Czarny, Maksymilian Cząstka, Dawid Hanc, Dorian Krakowski, Mateusz Tokarz, Tomasz Trzyna, Marcel Żukowski. Trener Sebastian Błaszczyk.