Strona główna Bez kategorii Rodzina oddaje swój głos na …

Rodzina oddaje swój głos na …

10

Chcą zachęcić Polaków do pójścia na wybory i oddanie świadomego głosu na kandydatów przyjaznych rodzinie. Pierwsi kandydaci podpisali deklarację realizacji założeń Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie wśród nich są Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic i Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

rodzinamaglos

W środę, 8 października miały miejsce pierwsze spotkania regionalne kampanii „Rodzina ma głos!”, na których wręczono pierwsze Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Na zorganizowanych lokalnych spotkaniach zaprezentowano ideę kampanii, którą jest zachęcenie Polaków do pójścia na wybory i oddanie świadomego głosu na kandydatów przyjaznych rodzinie oraz promocję działań samorządu sprzyjających jej dobru.

Według organizatorów rodzina stanowi podstawę każdej wspólnoty lokalnej. Samorząd terytorialny, który dysponuje odpowiednimi środkami i narzędziami, może i powinien tworzyć warunki służące podnoszeniu jakości i standardu życia rodzin. Dlatego też, to właśnie rodzina powinna być w centrum uwagi działalności władz lokalnej wspólnoty.

Samorząd może realnie wspierać i promować wartości, które są dla nas najważniejsze. To on odpowiada za bezpieczeństwo, edukację, kulturę czy politykę społeczną. Tylko od nas i naszego głosu w listopadowych wyborach zależy, jak będzie nam się żyło w naszych małych ojczyznach . Wystarczy świadomie wybrać właściwych ludzi  – mówił Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

We Wrocławiu Certyfikat otrzymali między innymi:

Jerzy Skoczylas (PO) – kandydat do Rady Miejskiej Wrocławia

Robert Mauer (KNP) – kandydat na prezydenta Wrocławia

Wojciech Murdzek (KWW Wojciecha Murdzka) – kandydat na prezydenta Świdnicy

Bogdan Kożuchowicz (KWW Bogdana Kożuchowicza) – kandydat na burmistrza Świebodzic

Michał Orzeszek (KWWW Marcina Orzeszka) – kandydat na burmistrza Ząbkowic Śląskich

Roman Grabowski (PiS)  – kandydat na burmistrza Dzierżoniowa

Paweł Hreniak (PiS) – kandydat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Do końca października w całej Polsce będą miały miejsce regionalne spotkania, na których będą ogłaszani kolejni kandydaci z Certyfikatem. Cały czas będzie trwał proces przyznawania Certyfikatów. Pełna lista certyfikowanych zostanie udostępniona na stronie www.rodzinamaglos.pl i będzie systematycznie uzupełniana.

Poprzedni artykuł„toma” poszukuje specjalistów ds. sprzedaży internetowej
Następny artykułŚKPR nie sprawił niespodzianki