Strona główna Wydarzenia Świdnica Polsko-niemieckie spotkanie gimnazjalistów

Polsko-niemieckie spotkanie gimnazjalistów

1

Reprezentacja Gimnazjum Nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy wzięła udział w polsko – niemieckim spotkaniu młodzieży w Krzyżowej. Uczniowie w wieku 13-15 lat nigdy wcześniej nie uczestniczyli w podobnym przedsięwzięciu, więc oczekiwania i obawy były różne.

G 4

Głównym celem spotkań była możliwość kontaktu z „prawdziwym” językiem niemieckim i poznanie kultury Niemiec. Dzięki Fundacji „Krzyżowa” dla porozumienia Europejskiego uczniowie pracowali w warunkach sprzyjających komunikacji i zrozumieniu na poziomie interkulturalnym. Uczniowie z Polski i z Niemiec codziennie brali udział w grach zapoznawczych, językowych i integracyjnych. Dodatkowo z inicjatywy uczniów, opiekunów i trenerów zorganizowano wieczory tematyczne, w czasie których uczniowie opowiadali o zwyczajach i o kulturze swoich krajów.

G 4 1

Czas wolny gimnazjaliści chętnie spędzali na spacerach i w hali sportowej. W poniedziałek 6 października młodzież świdnickiego gimnazjum zaprosiła kolegów do zwiedzania interesujących punktów turystycznych Świdnicy i swojej szkoły. Na zakończenie wszyscy bawili się przy ognisku pożegnalnym ze wspólnymi śpiewami i tańcami w polskich i niemieckich rytmach.

/G4/

Poprzedni artykułPolska nie jest dziwnym krajem
Następny artykułKruków wśród najpiękniejszych