Strona główna Wydarzenia Żarów Kruków wśród najpiękniejszych

Kruków wśród najpiękniejszych

1

Mieszkańcy Krukowa z gminy Żarów zostali laureatami konkursu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu. Za realizację projektu „Jak wieś Kruków realizuje Odnowę Wsi Dolnośląskiej” odebrali nagrodę finansową w wysokości 6 tysięcy złotych.

Kruków

– W ramach projektu zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć, w tym zagospodarowanie skwerku w centrum wsi, „Kruków to kultywowanie tradycji”, „wykonanie tablic informacji turystycznej i witaczy”, wiosenne porządki i remont świetlic wiejskiej. Wygrana jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem i pokazuje, że ciężka praca na rzecz naszej małej ojczyzny się opłaca. To dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz naszych Przyjaciół i Sympatyków odnowa wsi w Krukowie idzie pełną para – cieszy się Katarzyna Banasik, mieszkanka Krukowa.

W konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2014” wzięło udział 47 wsi z 33 dolnośląskich gmin. To już jego szósta edycja, która rozgrywana była w czterech kategoriach: „Najpiękniejsza Wieś”, „Najpiękniejsza Zagroda”, „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” i „Najlepszy start w odnowie wsi”.

W uroczystości wręczenia nagród w sobotę, 4 października wzięło udział blisko tysiąc osób. Wśród nich głównie reprezentacje mieszkańców wsi z całego województwa dolnośląskiego. Krukowianie do Spytkowa przyjechali z burmistrzem Leszkiem Michalakiem. Nie tylko wspólnie odebrali zasłużoną nagrodę, ale zwiedzali również sam Spytków, wieś czarów i magii, wymienili się również doświadczeniami z mieszkańcami innych wsi.

Magdalena Pawlik

UM Żarów

Poprzedni artykułPolsko-niemieckie spotkanie gimnazjalistów
Następny artykułZakaz Wjazdu: Reaktywacja