Strona główna Bez kategorii Muzyka przeciw uzależnieniom

Muzyka przeciw uzależnieniom

0

Jak za pomocą muzyki przekazać młodym ludziom parę życiowych prawd? Jak mówić o nałogach i ich zgubnym wpływie na młode umysły? Jak nauczyć się mówić NIE, i to nie tylko narkotykom i innym używkom, ale także wyścigowi, do którego często jesteśmy zmuszani w szkole i pracy. Receptę próbował przekazać młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych Jarosław Wajk, kiedyś ikona polskiej muzyki rockowej, dziś bardziej psycholog i terapeuta, który za pomocą muzyki próbuje wychowywać i ustrzec młodych ludzi przed zgubnymi skutkami nałogów. Muzyk spotkał się z młodzieżą w Świdnicy.

koncert 2

– Mam nadzieję, że taki właśnie, muzyczny, rockowy przekaz najlepiej trafi do młodzieży. Bo to oni właśnie, w młodym wieku, najbardziej narażeni są na pokusy związane ze światem używek, które doprowadzić mogą ich do nałogu – mówiła po koncercie Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska. Do młodych ludzi nie dotrzemy za pomocą pustych haseł i frazesów. Nie pij, nie ćpaj – to tak naprawdę niewiele znaczące słowa. Najłatwiej do nich dotrzeć za pomocą konkretnych przykładów. Stąd w moim recitalu „Jutro jest … wtedy pochylisz się nad sobą” przywołuję postać Ryśka Riedla, wokalisty zespołu Dżem, który ostatecznie przegrała walkę z narkotykami – mówił Jarosław Wajk.

Powiat Świdnicki organizuje recitale profilaktyczno-edukacyjne od 2008 r., których adresatem jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Świdnickiego, łączni obejrzy je prawie 800 uczniów.

/Starostwo Powiatowe/

Poprzedni artykułSpołeczność Polonii-Stali na pomoc choremu Kacperkowi
Następny artykułNielegalne papierosy w mieszkaniu