Strona główna Sport Moto Mistrzowskie tytuły jadą do Świdnicy

Mistrzowskie tytuły jadą do Świdnicy [FOTO]

1

W ostatnią sobotę, na doskonale znanych kibicom rajdowym trasach Walimia, odbyła się ostatnia w tym roku runda mistrzostw MKWO. III Memoriał Janusza Kuliga przyciągnął ekipy rajdowe z całego Dolnego Śląska i nie tylko. Licznie reprezentowana była grupa Świdnica Rally, której patronem medialnym jest Swidnica24.pl.

 10632797_299646746887847_2406906288817428811_n

Na starcie pod walimskimi „patelniami” pojawiło się aż dziesięć załóg w barwach Świdnica Rally. Niestety, jak się później okazało nie wszyscy zameldowali się na mecie. O wielkim pechu musi mówić załoga Cinquecento Sporting – Piotr Satała / Marcin Mulczyński. Po pierwszym z czterech przejazdów notowali świetny, trzeci czas w swojej klasie. Niestety, ta wyjątkowo widowiskowo jeżdżąca załoga po drugim odcinku specjalnym musiała wycofać się z powodu pękniętego amortyzatora. Pech dosięgnął również Pawła Lercha w Fiacie 126p. Podczas pierwszego odcinka specjalnego posłuszeństwa odmówił silnik. Minutowy postój na trasie spowodował, że załoga ostatecznie zajęła czwarte miejsce w klasie 1. W rywalizacji aut historycznych Jarosław Krawiec pilotowany przez Piotra Krawca zajął szóste miejsce w swoim Polonezie FSO. Trzecie miejsce w klasie 1 padło łupem Mariusza Kondraciuka w Fiacie 126p. W klasie 2 startowały aż trzy załogi Świdnica Rally. Zwycięzcą okazał się Patryk Jarzyna pilotowany przez Kingę Sładczyk. Ten zgrany zespół już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski MKWO, a wygrana w Walimiu tylko przypieczętowała ich sukces. Warto nadmienić, że było to ich dziewiąte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie.

Strasznie się cieszymy z każdej wygranej i dwóch mistrzowskich tytułów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wystartować więcej razy za granicą zbierając tym samym nowe doświadczenia – powiedział Patryk Jarzyna.

 10698633_299647906887731_290262163605469579_n

Siódme miejsce w tej samej klasie zajęli również członkowie Świdnica Rally Krzysztof i Daniel Trybusowie, którzy pomimo dużo słabszego samochodu pokazali się z bardzo dobrej strony. W klasie 3 do ostatniego przejazdu toczyła się walka o najniższy stopień na podium. Z bitwy tej zwycięsko wyszedł jadący Hondą Civic Marcin Safian. Tyle emocji ile przyniosła rywalizacja w klasie 4 nie było już dawno. Marcin Pietrzyk pilotowany przez Przemysława Bachtę zajmując drugie miejsce zapewnił sobie tytuł mistrza cyklu imprez Rajdowego Walimia za rok 2014.

 

– Walimska Jesień jak zwykle była imprezą perfekcyjnie zorganizowaną. W naszej klasie dużo działo się od początku. Jak to bywa w rajdach awarie i wypadki eliminowały zawodników bezlitośnie – wyznał Marcin Pietrzyk.

Rzutem na taśmę i brawurową jazdą miejsce na podium wywalczył Marcin Zelek, również w Hondzie Civic. Po niespełna dziesięciu oesowych kilometrach o sekundę wyprzedził kolejną załogę odbierając tym samym puchar za trzecie miejsce. W klasie 5 jedyną załogą reprezentującą Świdnica Rally był zespół MSP Competition – Maciej Mielniczyn / Michał Marczewski. Była to najsilniej obsadzona klasa podczas tego rajdu. Na starcie pojawiło się aż 21 załóg w samochodach o pojemności do dwóch litrów. Maciej Mielniczyn w swoim Oplu Kadecie GSI zajął ostatecznie trzynaste miejsce w gronie dużo mocniejszych aut.

Podsumowując III Memoriał Janusza Kuliga, okazał się on bardzo udany dla zawodników Świdnica Rally. Na dziesięć startujących załóg w barwach Swidnica24.pl aż pięć stanęło na podium, z czego dwie odebrały z rąk organizatorów tytuły mistrzowskie za sezon 2014.

/GK, FOTO: Grzegorz Reda, Roman Podfigórny/

Poprzedni artykułDekoria zwycięża w trzech setach
Następny artykułŚwidniczanie w Europie, Europa w Świdnicy