Strona główna Temat dnia Kuchenne Rewolucje w Starym Browarze

Kuchenne Rewolucje w Starym Browarze

69

Znana restauratorka i gospodyni programu Kuchenne Rewolucje Magda Gessler w Świdnicy. Gessler urządza rewolucję w Starym Browarze – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

Stary Browar 1

Wizyta Magdy Gessler owiana jest tajemnicą. Co działo się za zamkniętymi drzwiami Starego Browaru, dowiemy się dopiero podczas emisji odcinka kręconego w Świdnicy. Magda Gessler w Świdnicy będzie najprawdopodobniej do piątku. Lokal, w którym Gessler robi rewolucję mieści się na ulicy Bystrzyckiej.

Stary Browar istniał jeszcze przed I wojną światową na Kraszowicach w Świdnicy. Wytwarzano w nim piwo monachijskie, typu pilzneńskiego, a także czarne czy słodowe. Po wojnie zaś obiekt został kupiony przez właścicieli browaru w Sobótce-Górce, a z czasem uruchomiono w nim fabrykę margaryny i tłuszczów spożywczych.

Magda Gessler to niezwykła osobowość, autorka wielu książek kucharskich, właścicielka restauracyjnego imperium obejmującego ponad 20 restauracji i kawiarni w całej Polsce. Magda Gessler stale komponuje nowe potrawy, zwraca uwagę na najdrobniejszy szczegóły, pilnuje, by w jej lokalach był wysoki standard zarówno jedzenia, obsługi, jak i wystroju, który często sama projektuje. Jej kuchnią zachwycały się takie sławy, jak Sharone Stone, Nicolas Sarkozy z żoną Carlą Bruni czy Bill Clinton.

Tomasz Pietrzyk

 

 

Poprzedni artykułNa pomoc Kacperkowi
Następny artykułHonorowi i zasłużeni dla gminy Świdnica