Strona główna Sport Inne Bokserskie święto w Galerii Świdnickiej

Bokserskie święto w Galerii Świdnickiej

0

Takiego wydarzenia w Świdnicy jeszcze nie było. Największe w mieście centrum handlu i rozrywki opanują bokserzy. Areną tegorocznego, już 8. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego będzie Galeria Świdnicka. Przez dwa dni w ringu zaprezentuje się ponad 50 zawodników i zawodniczek z pięciu państw.

 boks (7)

Cykliczne zawody organizowane przez Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica w tym roku odbędą się już najbliższy weekend 4 i 5 października. – Przewidujemy organizację około 27 walk w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. W kilku zobaczymy kobiety, w tym wicemistrzynię świata juniorek Justynę Walas. Przed publicznością zaprezentują się reprezentanci Czech, Słowacji, Ukrainy i Niemiec oraz polskich klubów – mówi Ryszard Pycz, dyrektor turnieju.

Pomysł na organizację imprezy bokserskiej w Galerii Świdnickiej zrodził się już przed rokiem, ale dopiero teraz udało się go zrealizować. Współorganizator zadbał o dodatkowe atrakcje. – Zmaganiom bokserom będą towarzyszyły pokazy między innymi zumby, krav magi i taekwondo – wylicza Beata Moskal-Słaniewska, menadżer ds marketingu Galerii Świdnickiej.

W sobotę fanów boku zapraszamy do Galerii od godziny 15.30. Walki potrwają do 19.00. W niedzielę walki zaplanowano w godzinach 11.00-14.00. Wstęp na zawody jest wolny.

Poprzedni artykułPiechotą na wieżę ratuszową
Następny artykułSto siedemdziesiąt lat z koleją