Strona główna Bez kategorii Świdniczanie dla świdniczan

Świdniczanie dla świdniczan

3

W ramach inicjatyw lokalnych w naszym mieście realizowany będzie między innymi projekt pod nazwą „Świdniczanie dla świdniczan”.

swidnica

W naszym mieście jest wiele osób, które posiadają ciekawe pasje, hobby lub zajęcia pozazawodowe, które najczęściej pozostają nieznane szerszemu kręgowi mieszkańców. A szkoda, bo efekty rozwijania tych, nierzadko wieloletnich zainteresowań, warte są publicznego zaprezentowania – tłumaczy Jacek Iwancz, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia, dyrektor II liceum Ogólnokształcącego

Według inicjatorów akcji do te pory brakowało formuły i miejsca, w których takie osoby mogłyby się pokazać i zainspirować innych do osobistego rozwoju i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Chcemy zorganizować coroczne, jednodniowe spotkania mające charakter czegoś w rodzaju prezentacji lub „targów” adresowanych dla wszystkich świdniczan. Dla jednych to okazja do prezentacji, dla pozostałych szansa ujrzenia przebogatego dorobku ludzi, których może nawet znają, ale nie od strony ich ciekawych, niecodziennych pasji – mówi Zbigniew Curyl, na co dzień dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Pierwsza edycja imprezy odbędzie się 12 października w Klubie Bolko. Jest już kilkunastu chętnych do zorganizowania swojego mini stoiska i pochwalenia się swoją pasją. Organizatorzy liczą, że po rozpowszechnieniu informacji o wydarzeniu, zgłoszą się kolejni świdniczanie, którzy robią coś interesującego oraz chcą i potrafią to ciekawie zaprezentować innym. Wszyscy chętni do zaprezentowania czegoś ciekawego, czym żyją poza pracą zawodową zaproszeni są do kontaktu.

Zgłoszenia można wysyłać na adres [email protected]

Poprzedni artykułPowitają murale
Następny artykułŻywa lekcja historii [FOTO/WIDEO]