Strona główna Sport Inne Świdniccy rugbyści powalczyli w Bolesławcu

Świdniccy rugbyści powalczyli w Bolesławcu

0

Zawodnicy Black Griffin Świdnica wzięli udział 14 września w Międzynarodowym Turnieju Rugby 7 rozgrywanym w Bolesławcu. Turniej był jednocześnie pierwszą eliminacją mistrzostw Polski seniorów.   

 rugby

W rozgrywkach grupowych świdnicka drużyna spotkała się ze zwycięzcami PLR7 sprzed dwóch lat – drużyną gospodarzy Husarem Bolesławiec, zawsze groźnymi Miedziowymi Lubin oraz Czechami z RC Rumburk, wspieranymi przez zawodników z SV Horken Kittlitz RC oraz rugbystów z Polski. Z każdym z zespołów mieliśmy do wyrównania rachunki z poprzedniego sezonu. Pierwszy mecz przypadło nam grać z gośćmi z Czech. Bardzo mocne rozpoczęcie sprawiło, że już w pierwszej połowie prowadziliśmy trzema przyłożeniami, za sprawą Dawida Krzeczkowskiego oraz Michała Kurowskiego. Wysokie prowadzenie sprawiło, że w drugiej połowie na boisku zobaczyliśmy teoretycznie słabszą siódemkę, a nasi zawodnicy mieli szansę wypróbować kilka zagrywek ćwiczonych na treningach. Eksperymenty w naszej grze dostrzegli rywale, którzy za wszelką cenę dążyli do zdobycia choć honorowych punktów, co udało się im w ostatniej akcji meczu. Ostatecznie pokonaliśmy RC Rumburk II 15:5 i zanotowaliśmy pierwsze zwycięstwo w oficjalnym spotkaniu w historii klubu!

Podbudowani historycznym triumfem zawodnicy BGRC wyszli na mecz z Miedziowymi Lubin w jednym celu – zwyciężyć. Przez dużą część meczu udawało nam się realizować założenia i prowadziliśmy 10:5 po dwóch świetnych rajdach Michała Kurowskiego oraz bardzo dobrej grze w obronie przeciw grającym siłowo graczom ze stolicy polskiej miedzi. Niestety jeden kontratak drużyny Miedziowych zakończył się powodzeniem i mimo usilnych prób odwrócenia wyniku, spotkanie zakończyło się wynikiem 12:10 dla naszych rywali, którzy kilka ostatnich minut grali w osłabieniu z powodu żółtych kartek otrzymywanych od sędziego tego spotkania. Jeszcze kilka miesięcy temu ten wynik uznalibyśmy za dobry, jednak obserwując wydarzenia na boisku możemy czuć spory niedosyt.

Ostatnim spotkaniem w grupie była potyczka z gospodarzami Husarem Bolesławiec, drużyną posiadającą w swoim składzie byłych i obecnych reprezentantów Polski. Pierwsze kilka minut rywalizacji mogło się podobać świdnickim kibicom, gdyż toczyliśmy wyrównaną walkę z faworytem całego turnieju. Niestety doświadczenie rywali oraz krótka ławka rezerwowych naszej drużyny spowodowała, że przegraliśmy to spotkanie i fazę grupową skończyliśmy na 3. miejscu. Jedna akcja dzieliła nas od historycznego występu w półfinale, jednak nie poddajemy się i w kolejnych turniejach chcemy grać coraz lepiej.

W meczu o 5. miejsce sensacyjnie spotkaliśmy się z Kaskadą Szczecin, która już w doliczonym czasie gry straciła przyłożenie i przegrała w grupie z reaktywowaną ekipą Sparty Jarocin. Szczecinianie, rozdrażnieni porażką, która odebrała im półfinał, bardzo mocno weszli w spotkanie i już od pierwszych minut ustawili grę pod siebie. Naszym zawodnikom nie pomogło zmęczenie i pewne rozprężenie, które wdarło się w nasze poczynania. Ostatecznie Kaskada wygrała mecz i zdobyła 5. miejsce w turnieju. Zwyciężyli gospodarze przed drużyną Tytana Gniezno. Kolejne zmagania w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Seniorów już 12 października w Szczecinie. Mamy nadzieję, że nasza drużyna pokaże się z dobrej strony w tym najodleglejszym dla nas turnieju. Natomiast już 27 września zapraszamy wszystkich chętnych na trening rekrutacyjny, który odbędzie się na boisku Gimnazjum nr 3 w Świdnicy przy ulicy Saperów. Trening rozpoczynamy o godzinie 9.00, więcej informacji: rugby.swidnica.pl/rekrutacja – relacjonuje przebieg zawodów Gustaw Grochowski z Black Griffin Świdnica.

Poprzedni artykułCztery żywioły – Słowa
Następny artykułSeniorzy nie muszą być łatwym celem