Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR wygrywa w Zielonej Górze

ŚKPR wygrywa w Zielonej Górze

0

Pierwszy w tym sezonie komplet punktów powędrował na konto piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica. W wyjazdowym meczu z beniaminkiem I ligi świdniczanie w dramatycznych okolicznościach wygrali 25:24 (14:12). Bramkę dającą upragnione dwa punkty zdobył z rzutu karnego Patryk Rogaczewski w 59 minucie i 55 sekundzie gry!

ŚKPR

Rzut karny sędziowie podyktowali za faul na Krzysztofie Węcku, który odważnie zagrał jeden na jednego i sprowokował rywala do faulu. W sumie było to zwycięstwo szczęśliwe, ale jednak zasłużone. ŚKPR prowadził przez niemal całe spotkanie (gospodarze wygrywali tylko raz 20:19 w 52. minucie). Momentami przewaga sięgała nawet czterech bramek, ale ambitnie grający beniaminek potrafił odrabiać straty, Inna sprawa, że sytuację ułatwiała im częsta gra w przewadze. – Jedną trzecią meczu graliśmy w osłabienbiu. Dopiero w końcówce te statystyki trochę się wyreównały. Można powiedzieć, że w końcówce dopisało nam szczęście, ale ono sprzyja lepszym – ocenia Arkadij Makowiejew, trener odnowy biologicznej ŚKPR-u. – Kluczem do zwycięstwa była nasza dobra gra w obronie. W końcówce skutek przyniosła też gra na dwa koła – dodawał najskuteczniejszy zawodnik sobotniego meczu, Damian Karpiński.

AZS UZ Zielona Góra – ŚKPR Świdnica 24:25 (12:14)

AZS UZ: Kwiatkowski, Długosz – Nieradko 5, Pedryc 4, Kociszewski 4, Matuszak 3, Zieniewicz 2, Kapr 2, Orliński 1, Książkiewicz 1, Gintowt 1, Urbańczak 1, Petela, Cenin, Łuka, Jaśkowski

ŚKPR: Bajkiewicz, Potocki – Karpiński 6, P. Rogaczewski 5, K. Rogaczewski 4, Węcek 3, Krzaczyński 3, Piędziak 2, Rzepecki 1, Misiejuk 1, Czerwiński, Motylewski, W. Makowiejew