Strona główna Bez kategorii Budżet obywatelski: Czas na głosowanie internetowe

Budżet obywatelski: Czas na głosowanie internetowe

11

Od północy w poniedziałek, 22 września do 24 września będzie można głosować internetowo w ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet”. Do rozdysponowania jest w sumie 3,6 mln zł w tym 2,5 mln zł na projekty ogólnomiejskie, więc jest o co walczyć. Świdniczanie będą mogli wybierać spośród 86 projektów – 24 ogólnomiejskich i 62 zgłoszonych w  sześciu dzielnicach.

budżet dx 2
Głosowanie internetowe to nowość w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Głosowanie rozpoczyna się o północy z niedzieli na poniedziałek (21/22 września) i potrwa trzy doby – do północy ze środy na czwartek (24/25 września). Głosowanie będzie możliwe na stronie www.glosuj.swidnica.pl

Po kliknięciu w zakładkę „Głosuj”, która pojawi się po uruchomieniu głosowania, prosimy o postępowanie zgodnie ze wskazówkami. Konieczna będzie rejestracja wraz z odpowiedzią na jedno pytanie pozwalające na identyfikację głosującego. Gdyby się okazało, że na pocztę elektroniczną nie wpłynęły żadne informacje, prosimy o sprawdzenie folderu Spam albo miejsca, gdzie trafia niechciana poczta. Bez dostępu do poczty internetowej – odrębne konto dla każdego z domowników – nie będzie możliwości zagłosowania. Istotne jest również to, że możemy zagłosować tylko raz z wykorzystaniem danego adresu poczty.

Po rejestracji w systemie i zalogowaniu będzie można oddać głos na 1,2 lub 3 inwestycje z listy ogólnomiejskiej oraz 1,2 lub 3 inwestycje z listy dzielnicowej, która automatycznie zostanie wybrana na podstawie adresu zameldowania czasowego bądź stałego.

Wyniki głosowania będzie można obserwować on line.

Ze względu na fakt, że na głosowanie po zalogowaniu przewidziano 30 minut prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z projektami ogólnomiejskimi oraz dzielnicowymi. Wszystkie dostępne są na stronie internetowej oraz w kwartalniku „Świdnica – Rynek z tradycjami”, który został rozkolportowany wśród mieszkańców.
Prosimy również o upewnienie się, że głos został oddany poprawnie. Dopóki na skrzynkę pocztową nie wpłynie wiadomość „Oddano ważny głos” rekomendujemy nie wyłączanie okna przeglądarki.

W razie jakichkolwiek kłopotów od poniedziałku do środy (22-24 września) w godz. 8.00-20.00  będzie uruchomiona specjalna infolinia – tel. kom. 781 144 623.
Mieszkańcy, którzy nie będą mieli możliwości oddania głosu przez internet, będą mogli zagłosować tradycyjnie w lokalu wyborczym.
Głosowania zaplanowano:
w piątek, 26 września od godz. 15:00 do godz. 20:00,
w sobotę, 27 września od godz. 9:00 do godz. 14:00,
w niedzielę, 28 września od godz. 9:00 do godz. 18:00,

Więcej informacji o projekcie www.mojbudzet.swidnica.pl

UM ŚWIDNICA

Poprzedni artykułŚKPR wygrywa w Zielonej Górze
Następny artykułŚwidnicki trener wicemistrzem Polski