Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Odbudowana po powodzi

Odbudowana po powodzi

0

600 tys. złotych dofinansowania z rezerwy celowej budżetu państwa zostało wykorzystanych na odbudowę zniszczonej drogi w Witoszowie Dolnym. Środki otrzymane z promesy pozwoliły na kontynuacje działań z 2012 roku, a tym samym na zakończenie prac na łącznym odcinku ponad 2,25 km.

Odbudowany odcinek drogi gminnej wzdłuż potoku Witoszówka

Dofinansowanie dla gmin i powiatów przeznaczone jest na remonty lub odbudowę infrastruktury zniszczonej bądź uszkodzonej w powodziach i zdarzeniach mających znamiona klęsk żywiołowych.

W 2012 roku newralgiczny odcinek 1,15 km wzdłuż potoku Witoszówka zyskał nową nawierzchnię z betonu asfaltowego. Ponadto została wykonana kanalizacja deszczowa i umocnione zostały wloty kanalizacji w skarpach potoku Witoszówka.
Wartość wykonanych prac opiewała na kwotę ponad 861 tys. zł., w tym wnioskowana kwota dotacji z budżetu państwa wyniosła ponad 640 tys. zł. – W tym roku, całość rządowej pomocy tj. 600 tys. zł. przeznaczyliśmy na kontynuację działań – mówi Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica.

W ramach zadania odbudowano drogę w Witoszowie Dolnym o nawierzchni asfaltowej na odcinku 1,1 km i szerokości ok. 3,5 m. Wzdłuż nawierzchni wykonano kanalizację deszczowa. Na mostach w ciągu drogi zamontowane zostały bariero-poręcze. Roboty dodatkowe obejmowały remont 2 mostów, wycinkę drzew, wydłużenie nawierzchni na drodze o odcinek do pompowni ścieków,  nowe zjazdy na posesje oraz wykonanie dodatkowo przepustu pod drogą. Łączny koszt zadania wyniósł ponad 1 mln zł, z czego 600 tys. stanowi dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa.

– Wyremontowany odcinek drogi zapewni mieszkańcom z ponad 60 gospodarstw domowych komfortowy i bezpieczny dojazd do ich posesji. Wielokrotnie podczas nawalnych opadów deszczu stanowiło to ogromny problem. Z nowej nawierzchni cieszą się również sami kierowcy, bowiem nowa droga oznacza dla nich mniejszą awaryjność pojazdów – dodaje wójt gminy.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułUtonęła dwuletnia dziewczynka
Następny artykułDni Fotografii za nami [FOTO]