Strona główna Sport Piłka nożna Karolina odprawiona z kwitkiem

Karolina odprawiona z kwitkiem [FOTO]

8

Drugie zwycięstwo w trwającym sezonie wałbrzyskiej klasy okręgowej odnieśli piłkarze Polonii-Stali II Świdnica, którzy pokonali 2:1 Karolinę Jaworzyna Śląska. Rezultat nie odzwierciedla jednak tego, co działo się na murawie świdnickiego OSiR–u, bowiem gdyby nie fatalnie nastawione celowniki świdnickich graczy, spotkanie powinno zakończyć się pogromem.

 a (3)

Początek meczu nieco nerwowy, w którym brak było składnych akcji i sytuacji bramkowych. Z czasem coraz wyraźniej zaczęła się rysować przewaga gospodarzy. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 25. minuty spotkania, kiedy to centrę z prawej strony boiska świetnie wykończył Michał Morawski wyprowadzając Polonię-Stal na prowadzenie. Po zmianie stron mieliśmy prawdziwe oblężenie jaworzyńskiej bramki, biało-zieloni jeszcze kilkukrotnie mogli wpisać się na listę strzelców, ale futbolówka do sieci wpadła tylko raz. Mateusz Kopernicki dograł do Bartłomieja Skowrońskiego, który z bliskiej odległości strzelił na 2:0. W końcówce rywale zdołali pokonać Kevina Bazydło, a uczynił to Grzegorz Ignatowicz.

Polonia-Stal Świdnica – Karolina Jaworzyna Śląska 2:1 (1:0)

Polonia-Stal: Bazydło, Dec, M. Salamon (46′ Mróz), Jędrasiewicz, Czernicki (70′ Krenczyk), Sowa (70′ Adamus), Morawski (46′ Ł. Kot), Skowroński, Sz. Borowy, Truszczyński (66′ Pasiewicz), Klimczak (46′ Kopernicki)

Karolina: Burdzy, Myśliński, Durma, Mojsa, Kusio, Łucyk (46′ Fudali), Ptak (21′ D. Tymcik), Furmankiewicz, T. Krawczyk, Piech, Ignatowicz

/Polonia-Stal Świdnica, FOTO: Łukasz Kufner/

 

Poprzedni artykułŚKPR triumfuje w Chrzanowie
Następny artykułZostań mistrzem ortografii