Strona główna Bez kategorii Budżet obywatelski:Koniec głosowania online

Budżet obywatelski:Koniec głosowania online

8

72 godziny mieli świdniczanie na oddanie głosu przez internet. Przez trzy dni – od poniedziałku do niedzieli – wzięło w nim udział 2 256 osób. Frekwencja wyniosła 4,53 proc. Mieszkańcy miasta oddali łącznie 5,4 tys. głosów na projekty z listy ogólnomiejskiej oraz 4,8 tys. głosów na listy dzielnicowe.Znane są już projekty, które zyskały dotychczas największe poparcie. Od jutra rusza tradycyjne głosowanie w lokalach.

chr

Do 28 września mieszkańcy zdecydują o tym, na co wydać 3,6 miliona złotych. 2,9 miliona przeznaczono na duże projekty, pozostałą cześć na projekty dzielnicowe. Wszystkie zgłaszali sami świdniczanie lub świdnickie organizacje pozarządowe. W sumie jest 86 projektów – 24 ogólnomiejskich i 62 zgłoszone w sześciu dzielnicach. W drugiej edycji budżetu obywatelskiego wprowadzono możliwość zagłosowania przez internet. Na stronie glosuj.swidnica.pl cały czas można było śledzić wyniki.

Dotychczas największe poparcie mają projekty sportowo-rekreacyjne. Liderzy po głosowaniu online:

Na liście ogólnomiejskiej: projekt „ZAGOSPODAROWANIE REKREACYJNE ZALEWU WITOSZÓWKA WRAZ Z BUDOWĄ PRZYSTANI I ORGANIZACJĄ WYPOŻYCZALNI SPRZĘTU PŁYWAJĄCEGO: KAJAKÓW, ROWERÓW WODNYCH I ŻAGLÓWEK”, który zdobył 736 głosów, o 9 głosów więcej niż drugi projekt w rankingu.

 W Okręgu I – centrum: projekt „BUDOWA ZESPOŁU REKREACYJNEGO „KASZTANOWY ZAKĄTEK” NA PLACU WOJSKA POLSKIEGO”, który zebrał 164 głosy, o 42 głosy więcej, niż kolejny.

 W Okręgu II – śródmieście: projekt „BUDOWA PLACU ZABAW W PARKU IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO” ze 138 głosami, o 4 głosy więcej niż drugi projekt w rankingu.

 W Okręgu III – osiedle Młodych: projekt „BUDOWA BOISK SPORTOWYCH NA TERENIE GIMNAZJUM NR 1 PRZY ULICY MIECZYSŁAWA KOZARA–SŁOBÓDZKIEGO”, który zdobył 238 głosów, o 70 głosów więcej, niż kolejny.

 W Okręgu IV – osiedle Zawiszów: projekt „PROJEKT BUDOWLANY BUDOWY ZESPOŁU SPORTOWO–REKREACYJNEGO POMIĘDZY TERENAMI COLGATE PALMOLIVE A ULICĄ KS. DIONIZEGO BARANA”, który zdobył o 10 głosów więcej niż kolejny, czyli 153 głosy.

 W Okręgu V – osiedle Zarzecze: projekt „BUDOWA BOISKA SPORTOWEGO WIELOFUNKCYJNEGO NA TERENIE GIMNAZJUM NR 4 PRZY ULICY JODŁOWEJ” ze 116 głosami, o 21 głosów więcej, niż kolejny, drugi projekt w rankingu.

 W Okręgu VI – dzielnica zachodnia: projekt „ZAGOSPODAROWANIE TERENU NAD RZEKĄ BYSTRZYCĄ NA PLAŻĘ WRAZ Z BUDOWĄ BOISKA, PLACU ZABAW, MAŁEJ ARCHITEKTURY I OŚWIETLENIA TERENU”, który zdobył 145 głosów, o 80 głosów więcej, niż projekt sklasyfikowany na II miejscu.

 W Okręgu VII – dzielnica południowa: ex equo dwa projekty – „REMONT PROMENADY I MIEJSC PARKINGOWYCH PRZY ZALEWIE WITOSZÓWKA, WZDŁUŻ ULICY POLNA DROGA ORAZ NABRZEŻA PRZY POMOSTACH” oraz „PROJEKT BUDOWLANY BUDOWY ZESPOŁU REKREACYJNEGO POMIĘDZY ULICAMI BARTOSZA GŁOWACKIEGO I ARMII KRAJOWEJ” – po 192 głosy. Projekt na miejscu III zebrał 103 głosy mniej.

Mieszkańcy, którzy nie będą mieli możliwości oddania głosu przez internet, będą mogli zagłosować tradycyjnie w lokalu wyborczym.

Głosowania zaplanowano:

w piątek, 26 września od godz. 15:00 do godz. 20:00,

w sobotę, 27 września od godz. 9:00 do godz. 14:00,

w niedzielę, 28 września od godz. 9:00 do godz. 18:00.

Lista lokali do głosowania TU

Poprzedni artykułSrebrni chemicy z II LO
Następny artykułStatuetka za skuteczność